kobieta z dużymi ustami
Flickr/ tommerton2010/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Przebieg zabiegu powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego

kobieta z dużymi ustami
Flickr/ tommerton2010/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Kwas hialuronowy na usta, czyli powiększanie i modelowanie ust. Warto pamiętać, że hialuronowy wypełniacz ust nie jest trwały i po upływie około 6-12 miesięcy nasz organizm go naturalnie metabolizuje i kwas ulega biodegradacji.

Wypełnienie ust kwasem hialuronowym – przeciwwskazania

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie jest zalecany w przypadku:

  •  ciąży i karmienia piersią,
  •  aktywnych zmian skórnych (opryszczka, trądzik),
  •  skłonności do przerastania blizn,
  •  chorób układu odpornościowego – szczególnie autoimmunologicznych,
  •  alergii na którykolwiek składnik preparatu lub znieczulenia.

Na czym polega zabieg powiększenia ust hialuronowym wypełniaczem?

Przed zabiegiem powiększania ust nie należy przebywać długo na słońcu, w solarium czy wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych. Na 3 dni przed trzeba zrezygnować z przyjmowania leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Osoba wykonująca zabieg przeprowadzi krótki wywiad aby wyeliminować przeciwwskazania. Usta i ich okolice to miejsca szczególnie wrażliwe. W celu znieczulenia smaruje się je kremem znieczulającym lub stosuje się znieczulenie przewodowe – tzw. dentystyczne. Zdarza się, że mimo zastosowania znieczulenia jest odczuwalny niewielki ból. Czasem stosowana jest miejscowo adrenalina, którą smaruje się usta by zahamować ewentualne krwawienie. W zależności od oczekiwań wprowadzana jest jedna lub dwie ampułki kwasu hialuronowego. Kwas wstrzykiwany jest w skórę właściwą ust za pomocą ampułko-igły lub specjalnej kaniuli. W wielu przypadkach wstrzyknięcie kwasu w czerwień wargową ust jednocześnie niweluje zmarszczki mimiczne dookoła nich. Cały zabieg trwa około 30-40 minut. Bezpośrednio po zastrzyku dochodzi do obrzęku i zaczerwienienia ust, może pojawić się też niewielki krwiak w miejscu wkłucia. Wszystkie te objawy powinny ustąpić samoistnie w ciągu kilku dni.

Kwas hialuronowy na usta - cena

Cena powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym uzależniona jest od rodzaju oraz ilości zużytego preparatu i wynosi najczęściej od 700 do 1800 zł. Przy wyborze gabinetu oferującego najniższą cenę za zabieg warto sprawdzić czy nie traci na tym jakość wykonywanych usług. Warto sprawdzić opinie na temat gabinetu, dowiedzieć się jak długo funkcjonuje na rynku, czy lekarze wykonujący zabiegi mają specjalizację i odpowiednie kwalifikacje. 

Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13