powiększanie ust
©chika_milan/Fotolia

Powiększanie ust za pomocą silikonu: przebieg zabiegu

powiększanie ust
©chika_milan/Fotolia

Zabieg powiększania ust implantami silikonowymi jest trwały, ale odwracalny – implant w każdej chwili może zostać usunięty, usta wracają wtedy do kształtu i wielkości sprzed operacji.

Najbardziej popularnym sposobem na powiększanie ust jest stosowanie wypełniaczy bazujących na kwasie hialuronowym. Nie jest to jednak trwała metoda, wymaga odświeżania i powtarzania, a efekt nie zawsze można w pełni przewidzieć. Wszczepianie własnej tkanki wiąże się natomiast z dodatkowym bólem i okaleczeniem innej części ciała. Dlatego wiele osób wybiera powiększanie ust za pomocą wszczepiania silikonu.

 

Implanty wykonuje się z miękkiego, litego silikonu. Mają naturalny kształt i gładką powierzchnię. Nie zawierają w sobie płynu, a w związku z tym nie ma ryzyka, że implant pęknie i jego zawartość się wyleje. Implanty silikonowe nie zmieniają ruchomości warg.

Jak wygląda zabieg powiększania ust implantami silikonowymi?

Zabieg powiększania ust implantami silikonowymi jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych. Stosuje się miejscowe znieczulenie. Całość trwa około pół godziny i nie pozostawia widocznych blizn, ponieważ nacięcia są wykonywane w kącikach ust po wewnętrznej ich stronie. Już dzień po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Przez około tydzień może (choć nie musi) utrzymywać się opuchlizna i uczucie napięcia skóry.

 

Koszt wszczepienia dwóch implantów silikonowych na górną i dolną wargę to około 4 tysięcy złotych.

Nić silikonowa do powiększania ust

Dość nową metodą jest stosowanie nici silikonowej, która ma grubość makaronu spaghetti. Jest ona wprowadzana pod skórę ust, dając naturalny efekt. Zabieg jest trwały, ale tak jak w przypadku implantów silikonowych – można w każdej chwili nić wyciągnąć.

Pielęgnacja ust po zabiegu powiększania implantami silikonowymi

O usta zawsze trzeba dbać, ale po zabiegu powiększania implantami silikonowymi ich pielęgnacja musi być regularna. Bezpośrednio po zabiegu należy zrezygnować na jakiś czas z opalania naturalnego i w solarium. Oprócz tego należy pić dużo wody, stosować balsamy lub pomadki do ust z filtrem przeciwsłonecznym, unikać niskich temperatur, ewentualnie stosować specjalne kremy np. dla narciarzy. Peeling należy wykonywać jedynie miękką szczoteczką do zębów, ust nie należy też przygryzać ani zbyt często oblizywać.

Przeładuj

Syn Małgorzaty Rozenek jest najpopularniejszym dzieckiem na Instagramie!

zobacz 02:22