Trzy kobiety w bikini
Image by LifetimeStock.com

Modelowanie pośladków: lifting, czyli przeszczepienie tkanki tłuszczowej

Trzy kobiety w bikini
Image by LifetimeStock.com

Powiększanie pośladków to zabieg, który można wykonać na trzy sposoby: poprzez wstrzyknięcie wypełniacza Macrolane, poprzez wstawienie w pośladki implantów i przez wykonanie liftingu. Lifting polega na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej do pośladków z innych partii ciała (najczęściej brzucha lub ud), co sprawia, że zabieg daje podwójny efekt – ujędrnia i powiększa pośladki, a przy okazji spłaszcza brzuch bądź wyszczupla uda.

Lifting pośladków – dla kogo?

Niezadowoleni z kształtu swoich pośladków są zwykle ci, którzy prowadzą siedzący tryb życia, nie uprawiają sportu, jadają wysokokaloryczne posiłki, a także nie stosują kosmetyków antycellulitowych, peelingów ani masaży. Przed podjęciem decyzji o tak inwazyjnym i kosztownym zabiegu jak lifting warto sprawdzić, czy zmiana trybu życia czy codziennych przyzwyczajeń, nie rozwiązałaby problemu niekształtnych pośladków. Chirurgia plastyczna jest jedynym wyjściem, kiedy wygląd i wielkość pośladków wynikają z predyspozycji genetycznych lub są spowodowane osłabieniem elastyczności skóry w wyniku procesu starzenia.

Na czym polega lifting pośladków?

Lifting pośladków ma dwie fazy. W pierwszej metodą liposukcji pobiera się tkankę tłuszczową z brzucha lub ud, natomiast w drugiej porcjami wstrzykuje się pobrany tłuszcz do w różne partie pośladków tak, by nadać im pożądany kształt. Zabieg odbywa się pod znieczuleniem ogólnym i trwa 1,5–2 h. Lifting nie wymaga hospitalizacji, ale przez 14 dni od jego wykonania trzeba na siebie bardzo uważać – chronić pośladki przed najmniejszymi urazami i uciskami. Duże trudności stwarza wówczas siadanie, dolegliwości bólowe wywołuje również leżenie na plecach. Przez 3–4 tygodnie trzeba nosić specjalną bieliznę modelującą (nie ma wtedy mowy o wystawianiu pośladków na działanie promieni słonecznych). Czasem okazuje się, że zabieg przyniósł tylko nieznaczny efekt i trzeba go powtórzyć. Jednorazowy lifting kosztuje ok. 10 tys. zł.

Lifting pośladków – przeciwwskazania

Zabieg powiększania pośladków może być przeprowadzony tylko u osoby pełnoletniej, której ogólny stan zdrowia po wykonaniu podstawowych badań laboratoryjnych (morfologii krwi i moczu) lekarz określi jako pozytywny. Przeciwwskazaniami są:

  • choroby przewlekłe,
  • alergie,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • nieuregulowane ciśnienie tętnicze,
  • infekcje w okolicy pośladków,
  • wirusowe zapalnie wątroby,
  • HIV. 

Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05