Ręka na pośladkach
Image by LifetimeStock.com

Plastyka pośladków – powiększanie pośladków implantami

Ręka na pośladkach
Image by LifetimeStock.com

Implanty pośladków podnoszą, powiększają i modelują kształt płaskiej pupy. Efekt zabiegu wstawienia implantów jest natychmiastowy, ale trzeba się liczyć z długim okresem rekonwalescencji, ryzykiem infekcji i wysokim prawdopodobieństwem deformacji implantów na skutek ich wyeksploatowania lub wahań wagi ciała.

Implanty pośladków – dla kogo?

Kształt pośladków staje się problemem i źródłem kompleksów, kiedy są one mało jędrne, obwisłe, płaskie, nierówne lub nieproporcjonalnie małe. Do klinik chirurgii plastycznej w celu wymodelowania pośladków zgłaszają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Są to głównie ci, którzy hołdują modzie na brazylijskie krągłości, ale także osoby po 40., które zauważyły znaczny spadek elastyczności swojej skóry. Chirurgiczne wstawianie implantów to zabieg przeznaczony dla tych, którzy mają niewiele tkanki tłuszczowej, dlatego nie można u nich wykonać liposukcji i przeniesienia tłuszczu z ud lub brzucha na pośladki. Naturalną tkankę tłuszczową musi wtedy zastąpić silikonowa wkładka, której wstawienie kosztuje od 11 do 13 tys. zł.

Wstawianie implantów w pośladki – przebieg zabiegu

Wstawianie implantów to zabieg operacyjny, który wykonuje się pod znieczuleniem ogólnym. Aby się do niego zakwalifikować, trzeba zrobić badania krwi (morfologię, OB, wskaźniki krzepnięcia, kreatyninę, poziom glukozy, elektrolity), badania ogólne moczu i szczepienie przeciwko WZW typu B. Zabieg trwa około 1,5 godziny. Rozpoczyna się od nacięcia skóry w zagięciu między udem a pośladkiem lub pomiędzy pośladkami (jednak w tym przypadku wzrasta ryzyko infekcji). Nacięcia w obydwu tych miejscach są niewidoczne. Implant umieszcza się wysoko, w górnej części pośladków, dlatego nigdy nie siada się bezpośrednio na nim. Mimo to po zabiegu nie można siadać ani leżeć na plecach przez 2 tygodnie, a do pełnej sprawności wraca się po upływie miesiąca. Przez 2 miesiące od operacji nie można się przeciążać ani ćwiczyć.

Powiększanie pośladków implantami – ryzyko i przeciwwskazania

Decydując się na wstawienie implantu pośladkowego, trzeba zdać sobie sprawę, że silikonowe elementy z czasem ulegają zużyciu i mogą się przesuwać lub deformować. Wtedy konieczne może się okazać ich wyciągnięcie lub wymiana. Ryzyko deformacji zachodzi również w przypadku wahań wagi ciała – implanty zaczynają być widoczne, kiedy przybywa tkanki tłuszczowej lub jej ilość znacznie spada. Poza tym zabieg może być niebezpieczny dla osób z zaburzeniami krzepliwości krwi, nadciśnieniem tętniczym, skazami naczyniowymi, nieuregulowaną cukrzycą, infekcjami ropnymi skóry i śluzówek, jak również dla kobiet w ciąży.

Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33