Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych


dziewczyna leży na łóżku i robi selfie
Pixabay/ aletuzzi/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową

dziewczyna leży na łóżku i robi selfie
Pixabay/ aletuzzi/ CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Powiększanie biustu tłuszczem to zabieg alternatywny dla silikonowych implantów. Lipofilling jest metodą powiększania biustu. Specyfiką zabiegu jest mniejsza ingerencja w ciało kobiety.

Przygotowanie do lipofillingu

Kwalifikacja do zabiegu powiększania biustu tłuszczem polega na wykonaniu podstawowych badań (np. morfologia krwi, badanie moczu, badanie krzepliwości krwi, jonogram) oraz przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu. Standardowy lipofilling wykonywany jest w ciągu jednego dnia. Następnego dnia po zabiegu kobieta może wrócić do domu.

Dwa etapy lipofillingu – liposukcja i iniekcja tłuszczu

Lipofilling polega na uzupełnieniu piersi własnym tłuszczem. Zabieg składa się z dwóch etapów i wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i miejscowym znieczuleniu stosowanym przy liposukcji. Pierwszym krokiem jest liposukcja wybranego obszaru ciała. Najczęściej tłuszcz pobierany jest z okolic ud, lędźwi lub brzucha. Liposukcja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i jest zabiegiem małoinwazyjnym.

 

Drugi etap to selekcja komórek tłuszczowych i iniekcja tkanki tłuszczowej. Pobrany materiał powinien zostać odpowiednio przygotowany zanim będzie wszczepiony w nowe miejsce. Konieczne jest oczyszczenie go i usunięcie frakcji płynnej. Komórki tłuszczowe należy poddać selekcji i wybrać tylko te, które są nieuszkodzone. Zapewni to lepszy efekt estetyczny i zdrowotny. Następnie za pomocą cieniutkich kaniul lekarz wstrzykuje pojedyncze komórki tłuszczowe i modeluje piersi graftem tłuszczowym. Tłuszcz wszczepiany jest do mięśnia piersiowego, pomiędzy skórę a gruczoł i wokół piersi. Jednorazowa liczba komórek tłuszczu jest ograniczona. Jeżeli poziom ten zostanie przekroczony, tkanka może się nierównomiernie rozmieścić, obumrzeć i zwapnieć. Jeden zabieg może powiększyć pierś o jeden rozmiar miseczki. Lipofilling może być wykonany kilkukrotnie, aby kobieta otrzymała oczekiwany efekt.

Trwałość efektów lipofillingu

Tkanka tłuszczowa to materiał, który ulega naturalnej absorpcji (pochłanianiu). Z tego powodu efekt osiągnięty tuż po zabiegu lipofillingu może ulec osłabieniu w ciągu najbliższych tygodni. Liczba komórek, które zostaną wchłonięte jest nieokreślona – zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu. Zabieg powiększania biustu tłuszczem może być powtarzany aż do momentu, w którym kobieta osiągnie oczekiwany efekt. Przerwy pomiędzy zabiegami powinny wynosić około dwóch miesięcy. Jest to optymalny czas, w którym tkanka powinna się ustabilizować. Po zrośnięciu się komórek tłuszczowych z organizmem efekt będzie trwały, a nowy biust będzie zachowywał się naturalnie.

Wskazania do lipofillingu

Zabieg powiększania piersi tłuszczem zalecany jest kobietom posiadającym piersi niewielkie lub umiarkowanie duże (stopień opadania biustu powinien być niewielki), paniom, które mają biust asymetryczny, a także przy rekonstrukcji piersi po mastektomii.

Przeciwwskazania do powiększania biustu tłuszczem

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 

  • problemy kardiologiczne,
  • nieregularne ciśnienie,
  • cukrzyca,
  • zaburzenia krzepliwości,
  • ropne infekcje skóry
  • duszności.

 

Lipofilling odradzany jest także kobietom w okresie menstruacji, paniom z niewydolnością nerek lub wątroby i zbyt szczupłym osobom, u których nie da się pobrać tkanki tłuszczowej.

 

Powiększenie biustu własną tkanką tłuszczową przynosi najbardziej naturalny efekt. Po zabiegu należy unikać ucisku na piersi i wychłodzenia organizmu. Zabieg lipofillingu najlepiej sprawdza się w przypadku kobiet pomiędzy 30 a 40 rokiem życia, które są już po okresie ciąży i karmienia piersią. Lipofilling może w przyszłości powodować zwapnienia i zwłóknienia, które mogą utrudniać przeprowadzenie badania obrazowego (np. mammografii). Cena zabiegu to ok. 3000-5000 zł.

Przeładuj

Z kim Sylwia i Mikołaj utrzymują kontakt po "Love Island"?

zobacz 00:58