Kobieta mierzy sobie obwód biustu.
©anetlanda/Fotolia.com

Dobór implantów piersiowych – jak wybrać najlepszy rodzaj implantów piersiowych dla siebie?

Kobieta mierzy sobie obwód biustu.
©anetlanda/Fotolia.com

Implanty piersiowe to protezy wykorzystywane przy chirurgicznych zabiegach powiększania biustu w tym również augmentacji piersi oraz mammoplastyce. Obecnie chirurdzy plastyczni, przeprowadzający tego typu zabiegi, mogą wybierać nie tylko pomiędzy rozmiarem oraz kształtem implantów, ale również materiałem, z którego zostały one wykonane.

 

Powiększanie biustu jest zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej. Polega on na zmianie rozmiaru piersi, a także wyrównaniu ich kształtu oraz dysproporcji. Zwykle w tym celu wykorzystuje się implanty piersiowe lub tkankę tłuszczową pacjentki. Pierwsza operacja powiększania piersi z użyciem implantów została przeprowadzona w XX w. przez amerykańskich chirurgów plastycznych.

 

Rodzaje implantów piersiowych ze względu na typ wypełnienia

 

Niegdyś do powiększenia piersi wykorzystywano niemal wyłącznie implanty, wypełnione silikonem ciekłym. Obecnie stosuje się:

  • implanty wypełnione solą fizjologiczną, charakteryzujące się elastomerową powłoką. Ich zaletą jest brak konieczności wykonania zbyt dużego cięcia, ponieważ najpierw wkłada się implant, a następnie wypełnia się go roztworem z soli fizjologicznej,
  • implanty wypełnione żelem silikonowym, w ramach których wyróżnia się pięć różnych generacji. Obecnie wykorzystuje się implanty piątej generacji, które po raz pierwszy użyte zostały w połowie lat 90. XX w. Spośród wszystkich typów implantów piersiowych najlepiej imitują ludzką skórę. Poza tym są one wypełnione żelem o dużej gęstości, co znacznie minimalizuje ryzyko wycieku (nawet w przypadku pęknięcia osłonki),
  • implanty wypełnione pianką poliuretanową, które od niedawna nie są wykorzystywane ze względu na swoje rakotwórcze właściwości.

 

Rodzaje implantów piersiowych ze względu na kształt

 

W zależności od rodzaju implantów piersiowych wyróżnia się implanty okrągłe oraz implanty anatomiczne. Przy użyciu pierwszych z nich nie można uzyskać naturalnego kształtu piersi. Jak sama nazwa wskazuje implanty okrągłe nadają piersiom idealnie okrągły kształt – zazwyczaj o szerokim rozstawie. Z kolei implanty anatomiczne chętniej wybierane są przez kobiety, które chcą, aby ich piersi prezentowały się naturalnie. Imitują one naturalny kształt gruczołu piersiowego. Dzięki temu powiększony biust cechuje się lekką linią opadania. Tego typu implanty przeznaczone są przede wszystkim dla kobiet, które chcą wyrównać asymetrię lub deformację piersi, a także lekko je podnieść. Polecane są one również pacjentkom, których biust utracił jędrność.

 

Dobór implantów piersiowych

 

Dobór implantów piersiowych jest kwestią indywidualną, uwarunkowaną wieloma czynnikami w tym m.in. wielkością i kształtem biustu. Ostateczny efekt uzależniony jest od rozmiaru implantów. Przy tym procesie brane są pod uwagę również oczekiwania pacjentki. Przy doborze implantów piersiowych chirurdzy plastyczni uwzględniają:

  • szerokość piersi,
  • obwód klatki piersiowej,
  • rozstawienie piersi.

 

Zazwyczaj w celu odpowiedniego dopasowania implantów piersiowych wykorzystuje się profesjonalne systemy komputerowe, których główną zaletą jest możliwość zwizualizowania wyglądu piersi po przeprowadzeniu zabiegu.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17