Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych


badanie biustu
©Kalim/Fotolia

Jak wygląda bezoperacyjne powiększanie piersi kwasem hialuronowym?

badanie biustu
©Kalim/Fotolia

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym to jednocześnie jego ujędrnienie. W związku z tym, że kwas hialuronowy ma działanie wiążące wodę, zwiększa elastyczność tkanek. W odróżnieniu od metod operacyjnych, których wykonanie wymaga nacięcia skóry w celu umieszczenia w piersi implantu, zabiegi wykonywane kwasem hialuronowym pozostawiają niewielkie, około 2-milimetrowe blizny. Przy zastosowaniu kwasu hialuronowego można powiększyć piersi o 1-2 rozmiary.

Zastosowanie kwasu hialuronowego w operacjach piersi

Oprócz zabiegu powiększania piersi kwas hialuronowy wykorzystuje się również do innych zabiegów wykonywanych w obrębie klatki piersiowej, czyli:

  •  poprawy defektów piersi, takich jak: nierówna wysokość brodawek sutkowych, asymetria, zbyt szeroki rozstaw itp.;
  •  ujędrniania i konturowania (czyli poprawiania kształtu) piersi;
  •  modelowania klatki piersiowej u mężczyzn.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym - cena i trwałość

Zabieg powiększenia piersi kwasem hialuronowym kosztuje około 7-15 000 zł. Trwa on około 45-60 minut. Efekt jest natychmiastowy i naturalny – żel nie jest wyczuwalny. Po około 16-18 miesiącach następuje wchłonięcie – biodegradacja – 50% wypełnienia. Wówczas zaleca się powtórzenie zabiegu. Ponadto w celu utrzymania efektu najlepiej jest uzupełniać stężenie kwasu hialuronowego niewielkimi dawkami wstrzykiwanymi co kilka miesięcy.

Kwas hialuronowy na powiększanie biustu – przygotowanie do zabiegu

Ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu powiększania biustu kwasem hialuronowym, czyli przeprowadzenie konsultacji lekarskiej. Lekarz przeprowadzi wywiad, w trakcie którego wyeliminuje wszelkie przeciwwskazania i zleci wykonanie następujących badań:

  •  USG piersi,
  •  badania krwi: morfologia z rozmazem, aPTT + INR.

Następnie konieczna jest ponowna wizyta u lekarza w celu przedstawienia wyników i dokładnego omówieniu procedury zabiegu.

Powiększanie biustu kwasem hialuronowym – przebieg

Zabieg powiększania biustu kwasem hialuronowym jest praktycznie bezbolesny i trwa krótko (do 60 minut). Podawane jest znieczulenie miejscowe. Zabieg polega na wstrzyknięciu żelu zawierającego kwas hialuronowy za pomocą kaniuli, która umieszczana jest najczęściej w trzech małych (około 2 mm) nacięciach pod każdą piersią. Następnie lekarz wykonuje masaż w celu wyeliminowania wszelkich nierówności i grudek. Po zabiegu najczęściej występuje lekka opuchlizna, zaczerwienienie i wrażliwość piersi na ból. Objawy te powinny ustąpić w ciągu 1-3 dni. Zabieg powiększania biustu kwasem hialuronowym nie wymaga hospitalizacji. Nie zaleca się przez około 7 dni po zabiegu gorących kąpieli i korzystania z sauny oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Przez 5 dni nie powinno się spać na brzuchu. Wskazane jest natomiast: noszenie przez 2 tygodnie elastycznego stanika i zgłoszenie się na kontrolę po 7 dniach od zabiegu.  

 

Więcej na temat medycyna estetyczna
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05