kobieta po liftingu twarzy
Image by LifetimeStock.com

Lifting czoła sposobem na odmłodzenie twarzy i opadnięte brwi

kobieta po liftingu twarzy
Image by LifetimeStock.com

Zabieg podniesienia brwi i liftingu czoła wpływa na odmłodzenie twarzy. Zmarszczki na czole i opadnięte brwi wywołują wrażenie zmęczonej twarzy. Po zabiegu twarz jest pogodniejsza, bardziej otwarta i promienna, a oczy są wyeksponowane. Efekty liftingu czoła są trwałe.

Przebieg zabiegu podniesienia brwi i liftingu czoła

Przed zabiegiem podniesienia brwi i liftingu czoła konieczne jest wykonanie szeregu badań kwalifikujących osobę do zabiegu. Do niezbędnych badań należą: morfologia, grupa krwi, wskaźnik krzepnięcia (APTT i INR), odczyn Biernackiego, poziom glukozy, elektrolity (Na, K), kreatynina, badanie ogólne moczu, EKG, RTG płuc i szczepienie przeciwko WZW B. Podniesienie brwi i lifting czoła przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym. Chirurg dokonuje cięcia u nasady włosów i napina skórę czoła. Równocześnie modyfikuje czynność mięśni i unosi opadające brwi. Po wykonanym zabiegu zakłada szwy. Blizny są właściwie niewidoczne, ponieważ chirurg ukrywa je pod włosami. Cały zabieg trwa około 120 minut.

Rekonwalescencja po liftingu czoła

Po zabiegu zostaje się w klinice przez dobę. Czas rekonwalescencji po liftingu czoła to około 10 dni. W tym czasie należy unikać skrajnych warunków atmosferycznych (niskich i wysokich temperatur), sauny, solarium oraz nadmiernego wysiłku fizycznego. Proces gojenia ran przyspieszy spokój i wypoczynek. W 6-7 dobie po zabiegu należy zdjąć szwy i założyć opatrunki.

Przeciwwskazania do zabiegu podniesienia brwi i liftingu czoła

Przeciwwskazania do zabiegu podniesienia brwi i liftingu czoła to:

Ryzyko i powikłania po zabiegu podniesienia brwi i liftingu czoła

Ryzyko przy zabiegu liftingu czoła i podniesienia brwi to możliwość wystąpienia infekcji, krwotok lub trwałe napięcie mięśni. Przez dłuższy czas może występować brak czucia w operowanym rejonie oraz obrzęki i zasinienia. 


Więcej na temat medycyna estetyczna Lifting
Przeładuj

Małgorzata Rozenek jest w ciąży! Jak będą wyglądać jej święta?

zobacz 01:10