Młoda kobieta nakłada na twarz krem nawilżający.
©luckybusiness/Fotolia.com

Jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonać wiosną: mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, kwasy, mezoterapia

Młoda kobieta nakłada na twarz krem nawilżający.
©luckybusiness/Fotolia.com

Skóra po zimie jest często zszarzała i matowa. Blask przywrócą jej zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie kosmetycznym. Wiosną warto wykonać między innymi mikrodermabrazję, peeling kawitacyjny, oczyszczanie kwasami i mezoterapię.

 

Skóra twarzy zmęczona po zimie potrzebuje przede wszystkim silnego złuszczania. Usunięcie zrogowaciałych komórek nada skórze świeży wygląd i pomoże pozbyć się zaskórników.

Mikrodermabrazja diamentowa, korundowa i tlenowa

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka za pomocą specjalnej głowicy z podciśnieniem. Urządzenie jest często porównywane żartobliwie do odkurzacza. Głowica odsysa zanieczyszczenia z powierzchni skóry, dzięki czemu skóra staje się widocznie gładsza. Wyróżnia się 3 rodzaje mikrodermabrazji:

  • Mikrodermabrazję diamentową: to najpopularniejszy i najbardziej delikatny typ mikrodermabrazji. Jest polecany szczególnie do cery wrażliwej. Wykonuje się go głowicą z końcówką diamentową.
  • Mikrodermabrazję korundową: zabieg silniejszy od mikrodermabrazji diamentowej. Do jego przeprowadzenia używa się głowicy z kryształkami glinu. Zaleca się go osobom z rozszerzonymi porami i widocznymi przebarwieniami na skórze.
  • Mikrodermabrazję tlenową: mikrodermabrazja z użyciem tlenu pod wysokim ciśnieniem jest polecana szczególnie kobietom po 40. roku życia. Zabieg pomaga wygładzić zmarszczki, dotlenia i odżywia skórę.

Peeling kawitacyjny z sonoforezą

Peeling kawitacyjny to oczyszczanie skóry za pomocą fal dźwiękowych. Najczęściej łączy się go z sonoforezą (masażem ultradźwiękami), która ułatwia wnikanie substancji odżywczych w głąb skóry. Peeling kawitacyjny z sonoforezą złuszcza stary naskórek, uszczelnia naczynia krwionośne, dotlenia skórę i poprawia wygląd skóry. Można go przeprowadzić na każdym typie skóry, ale najlepiej sprawdzi się u osób z cerą tłustą i mieszaną, a także dojrzałą i zmęczoną.

Zabiegi kwasami

Eksfoliacja kwasami, czyli oczyszczanie, to zabieg polegający na intensywnym złuszczaniu naskórka. Można go porównać do profesjonalnego peelingu, który daje dużo lepsze efekty niż kosmetyki do użytku domowego. Do zabiegu używa się kwasów o różnej mocy, dopasowanej do kondycji i potrzeb skóry. Zazwyczaj stosuje się stężenie w granicy 50-60%. Efekt zależy także od rodzaju zaaplikowanego kwasu. Najczęściej stosuje się kwasy: migdałowy, salicylowy, mlekowy, pirogronowy lub azelainowy. Nawet łagodne kwasy głęboko oczyszczają skórę i łagodzą niedoskonałości. Mocniejsze preparaty są w stanie nawet usunąć blizny.

Mezoterapia

Kiedy martwy naskórek zostanie już złuszczony, warto sięgnąć po metody wnikające w głębsze warstwy skóry. Jedną z nich jest mezoterapia, czyli zabieg polegający na ostrzykiwaniu twarzy dobroczynnymi preparatami. Mogą to być na przykład witaminy, mikroelementy i aminokwasy. Często stosuje się kwas hialuronowy. Dzięki mezoterapii, substancje mogą zostać wprowadzone w głębokie warstwy skóry, tam gdzie nie docierają kremy i inne kosmetyki. Zabieg widocznie poprawia wygląd cery, nawilża ją i poprawia elastyczność.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17