kobieta obejmująca twarz rękoma
©arttim/Fotolia.com

Peeling chemiczny – jak pielęgnować skórę po tym zabiegu kosmetycznym?

kobieta obejmująca twarz rękoma
©arttim/Fotolia.com

Pielęgnacja skóry po peelingu chemicznym powinna skupiać się na łagodzeniu podrażnień oraz przyspieszaniu regeneracji złuszczonego naskórka. Po tym zabiegu kosmetycznym zaleca się używać łagodnych kremów nawilżających z wysokim filtrem oraz delikatnych kosmetyków do demakijażu i oczyszczania skóry.

Peeling chemiczny jest zabiegiem kosmetycznym, polegającym na złuszczaniu warstwy skóry za pomocą kwasu. Zabieg ten wiąże się z możliwymi powikłaniami, wśród których można wymienić: przebarwienia, uwydatnienie linii demarkacyjnych, powstawanie blizn oraz zakażenia bakteryjne.

Jak pielęgnować twarz po peelingu chemicznym?

Skóra twarzy po peelingu chemicznym jest bardzo wrażliwa i podatna na działanie różnych czynników. Z tego powodu bardzo ważna jest jej właściwa pielęgnacja, która powinna opierać się na kosmetykach przeznaczonych do skóry wrażliwej. Najlepiej postawić na kosmetyki apteczne, rekomendowane przez dermatologów. Podstawą jest krem nawilżający, który należy nakładać co najmniej trzy razy dziennie na oczyszczoną skórę twarzy. Opcjonalnie można wspomóc się maścią z alantoiną lub maścią z witaminą A. Oprócz tego przed wyjściem na zewnątrz należy nałożyć na twarz krem z wysokim filtrem (najlepiej z co najmniej 30 SPF). Ważne jest także oczyszczanie – najlepiej używać kosmetyków delikatnych, np. toników różanych oraz delikatnych żeli do mycia o niskim pH.

Jakich kosmetyków unikać po peelingu chemicznym?

Na liście kosmetyków zakazanych i niezalecanych po peelingu chemicznym znajdują się: preparaty o działaniu złuszczającym (kremy, kwasy, peelingi) oraz kosmetyki na bazie alkoholu. Należy unikać także preparatów, które mogą wysuszyć skórę. Nie zaleca się również wizyt na basenie, w saunie i w solarium. Zakazana jest ekspozycja skóry twarzy na słońce i zażywanie kąpieli słonecznych.

Makijaż po peelingu chemicznym

Skóra po peelingu chemicznym potrzebuje ok. dwóch tygodni na regenerację, dlatego też w tym okresie zaleca się całkowitą rezygnację z makijażu. Wiele kobiet jednak nie chce i nie może tego zrobić. W takiej sytuacji zaleca się im używanie kosmetyków aptecznych, bezzapachowych, przeznaczonych do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17