Kobieta w ręczniku na głowie.
Image by LifetimeStock.com

Odżywienie skóry peelingiem salicylowym

Kobieta w ręczniku na głowie.
Image by LifetimeStock.com

Peeling salicylowy stosowany jest w terapii zapalenia mieszków włosowych, zwalczaniu objawów fotostarzenia skóry. Rozjaśnia przebarwienia i plamy. Zalecany jest w przypadku osób ze skórą tłustą, zanieczyszczoną, zaskórnikową i trądzikową. Peeling salicylowy jest skuteczny, a jego efekty widać już po pierwszym zabiegu.

Kwas salicylowy – opis działania

Kwas salicylowy jest substancją pozyskiwaną z kory wierzby. Kwas salicylowy zalicza się do kwasów BHA (beta–hydroksylowych). Złuszcza i usuwa martwy naskórek, reguluje odnowę skóry. Kwas salicylowy ma jednak łagodniejsze działanie niż kwasy AHA (alfa-hydroksykwasy). Efekty uboczne po zastosowaniu kwasu salicylowego występują rzadziej, niż po kwasach AHA. Kwas salicylowy ma właściwości przeciwgrzybiczne, antyseptyczne i przeciwzapalne, dzięki czemu przyspiesza gojenie wykwitów i podrażnień skóry. Kwas salicylowy łatwo przenika przez warstwę łojową skóry, ponieważ jest rozpuszczalny w tłuszczach. Zapobiega powstawaniu wyprysków.

Zabieg peelingiem salicylowym dla skóry tłustej i trądzikowej

Zabieg peelingiem salicylowym zalecany jest w przypadku osób ze skórą tłustą, zanieczyszczoną, zaskórnikową i trądzikową. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny. Działa przeciwłojotokowo, rozjaśnia skórę na twarzy i przyspiesza procesy gojenia podrażnień. Oczyszcza zatkane pory skórne, likwiduje zaskórniki i zmarszczki. Zwiększa napięcie skóry. Nawilża, wygładza i zmiękcza skórę. Peeling salicylowy stosowany jest w terapii zapalenia mieszków włosowych, zwalczaniu objawów fotostarzenia skóry. Rozjaśnia przebarwienia i plamy. Leczy trądzik. Reguluje natłuszczenie skóry. Peeling salicylowy złuszcza zrogowaciały naskórek i pielęgnuje skórę.

Przeciwwskazania do zabiegu peelingiem salicylowym

Zabiegu peelingiem salicylowym nie powinny wykonywać osoby z alergiami skórnymi, świeżymi bliznami i aktywną opryszczką. Peelingu salicylowego nie należy wykonywać do dwóch miesięcy po przebytym zabiegu chirurgicznym twarzy i do sześciu miesięcy po krioterapii. Peelingu salicylowego nie powinny wykonywać kobiety w okresie ciąży oraz laktacji. Kwas salicylowy może wywołać u nich zatrucie, którego objawami są szumy uszne i nudności. Osoby wykonujące terapię retinolami powinny przerwać ją co najmniej sześć miesięcy przed wykonaniem peelingu salicylowego.

Objawy niepożądane i częstotliwość wykonywania zabiegów peelingiem salicylowym

Efekty po peelingu salicylowym widoczne są po pierwszym zabiegu. Do uzyskania trwałych zmian należy powtarzać zabieg co 14 dni w seriach po 5-10 zabiegów. U niektórych osób peeling salicylowy może wywołać przejściowe objawy nasilonego łuszczenia się skóry, obrzęki lub pieczenie.

 

Cena peelingu salicylowego w gabinecie kosmetycznym to ok. 150 zł.


Przeładuj

Magda Gessler z okazji 4. urodzin Party.pl odpowiada na trudne pytania! Zobacz, co nam zdradziła!

zobacz 00:25