Strona zawiera
treści tylko dla dorosłych


Biust w bikini
Pixabay/LenaSevcikova/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Większy biust – prosto od chirurga plastycznego

Biust w bikini
Pixabay/LenaSevcikova/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Moda na powiększanie biustu dotarła nad Wisłę w latach dziewięćdziesiątych na fali popularności serialu „Słoneczny Patrol”. Jak grzyby po deszczu zaczęły wtedy wyrastać gabinety chirurgii plastycznej, w których kobiety mogły upodobnić się do gwiazdy serialu, Pameli Anderson. Choć moda na nienaturalnie duży biust na szczęście przeminęła, w ofercie gabinetów wciąż znajdują się operacje plastyczne, których celem jest zarówno powiększenie biustu, jak i poprawa jego wyglądu.

Operacje plastyczne – skąd bierze się ich popularność?

Akceptacja własnego ciała to jeden z najważniejszych czynników wpływających na odczuwanie satysfakcji z życia. Nie trzeba sięgać do badań, żeby zauważyć, że większość kobiet nie jest zadowolona ze swojego wyglądu. Świadczą o tym chociażby reakcje na komplementy, nieustanne próby przejścia na dietę czy skłonność do zaburzeń odżywiania, zdecydowanie częściej występująca u kobiet. Coraz łatwiejszy dostęp do zabiegów chirurgii estetycznej to dla wielu osób szansa na poprawę wyglądu, a co za tym idzie poprawę samopoczucia i jakości życia.

Dlaczego kobiety powiększają biust?

Chirurdzy plastyczni spotykają w swoich gabinetach kobiety, które z rozmaitych powodów chcą powiększyć piersi. Wiele z nich od zawsze miała mały biust i związane z tym kompleksy. Wśród klientek gabinetów znajdują się też kobiety, które karmiły piersią, wskutek czego ich biust stracił tkankę gruczołową. O ile na zabieg nie zgłaszają się one pod wpływem nacisku partnera lub nieprzemyślanego impulsu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ich kompleksy zostały wyleczone chirurgicznie. Do zabiegu mogą jednak zostać zakwalifikowane wyłącznie kobiety, które osiągnęły już dojrzałość płciową, których motywacja do zabiegu została oceniona przez specjalistę jako właściwa i którym stan zdrowia pozwala na poddanie się operacji. Przeciwwskazaniami do powiększania biustu są m.in.: niewydolność krążeniowo-oddechowa, choroby nowotworowe, choroby wątroby i nerek, zaburzenia krzepnięcia krwi, infekcje ogólnoustrojowe.

Metody powiększania biustu

Silikon stał się synonimem sztucznego biustu. Implanty silikonowe rzeczywiście są najpopularniejszą metodą powiększania piersi. Wprowadza się je przez nacięcia na skórze pod mięsień piersiowy. Inną powszechnie dostępną w gabinetach metodą jest powiększanie piersi za pomocą tłuszczu odessanego z innych części ciała. Zaletami tej metody są naturalny wygląd biustu, brak ciała obcego w piersi i krótszy czas rekonwalescencji po zabiegu. Powiększanie piersi tłuszczem wymaga jednak od chirurga większych umiejętności i większego doświadczenia niż wszczepienie implantów. Biust można powiększyć i ujędrnić także bez operacji, za pomocą kwasu hialuronowego. Ten zabieg polega na wstrzyknięciu żelu zawierającego kwas hialuronowy w odpowiednie miejsca piersi. Efekt powiększenia utrzymuje się w tym przypadku przez 18 do 30 miesięcy.

Możliwe powikłania operacji powiększania biustu

Powiększenie biustu, jak każda ingerencja chirurgiczna, niesie ze sobą możliwość wystąpienia powikłań takich, jak: ból i obrzęk piersi, niepożądane zmiany kształtu piersi, utrata czucia w brodawce sutkowej, przemieszczenie się implantu, zakrzepica. Żeby zminimalizować ich ryzyko, należy przede wszystkim zweryfikować kwalifikacje lekarza, który będzie nas operował, a także udzielić mu podczas wywiadu prawdziwych i wyczerpujących informacji na temat naszego stanu zdrowia, predyspozycji genetycznych, leków, które przyjmujemy, oraz uczuleń. Po operacji należy natomiast bezwzględnie przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, m.in.: nosić specjalny biustonosz, nie podnosić ciężkich przedmiotów, unikać wysiłku fizycznego, stosować przepisane leki przeciwbólowe i maści na blizny.

Ceny zabiegu powiększania piersi

Niezależnie od metody powiększania biustu, trzeba przygotować się na wydatek rzędu przynajmniej 10000 zł. Nie starajmy się zaoszczędzić na zabiegu, bo wiedza i doświadczenie specjalisty oraz jego podejście do naszego problemu powinny stanowić najważniejsze kryteria wyboru chirurga plastycznego. Dzięki temu można zaoszczędzić sobie zbędnego bólu i możliwych powikłań, których skutki bywają groźne dla zdrowia.

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43