Młoda kobieta przegląda się w lustrze.
©Robert Przybysz/Fotolia.com

Korekcja plazmą – nieinwazyjny zabieg na opadające powieki

Młoda kobieta przegląda się w lustrze.
©Robert Przybysz/Fotolia.com

Opadanie powiek wynika ze zmniejszonej elastyczności skóry. Może być też wynikiem jęczmienia, uszkodzenia nerwu, a nawet guza mózgu. Aby pozbyć się problemu, warto sięgnąć po nieinwazyjny zabieg korekcji plazmą, który polega na obkurczeniu skóry wokół oczu.

 

Opadanie powiek najczęściej koryguje się za pomocą zabiegów chirurgicznych. Można wykonywać ćwiczenia, które zmniejszą widoczny defekt. Warto poznać także nowoczesną metodę – nieinwazyjną korekcję plazmą.

 

Opadające powieki – co powoduje ten defekt?

 

Opadające powieki to problem najczęściej pojawiający się u osób w średnim wieku i starszych. Można go zauważyć u osób, które skończyły 40 lat, dużo rzadziej ujawnia się u młodszych. Większość przypadków związanych z tym defektem jest wywoływane przez czynniki genetyczne. Pozostałe przyczyny to wiek, płeć (częściej pojawia się u kobiet) oraz styl życia. Opadanie powiek jest wynikiem zmniejszonej elastyczności skóry. Wraz z upływem lat zmniejsza się ilość włókien znajdujących się w tkance łącznej. Działanie elastyny i kolagenu, które odpowiadają za jędrność skóry, jest słabsze. Opadanie powieki u jednego oka bywa spowodowane jęczmieniem lub uszkodzeniem nerwu. Schorzenie może być też związane z chorobami, takimi jak udar mózgu, guz mózgu, nowotwór mięśni lub nerwów. Jeśli wraz z defektem pojawiły się migreny lub inne dolegliwości, należy się udać do lekarza.

 

Zabieg na opadające powieki – korekcja plazmą

 

Korekcja plazmą jest jedną z technik chirurgii małoinwazyjnej likwidującej opadanie powiek. W jej wyniku ciągłość skóry właściwej nie zostaje przerwana. Do leczenia wykorzystywana jest mikrowiązka plazmy, która obkurcza skórę. Prąd nie jest przewodzony przez ciało pacjenta w trakcie zabiegu. Korekcja plazmą polega na generowaniu plazmy na niewielkie punkty na powierzchni skóry. W tych miejscach dochodzi do odparowania naskórka, jednak bez uszkodzenia skóry właściwej. Poprzez takie działanie skóra wokół oka obkurcza się. Uzyskany efekt jest nazywany „otwarciem oka”. Pacjent może wrócić do zwykłej aktywności od razu po zabiegu. Ważne jest, aby sprawdzić, jakiej plazmy używa gabinet. Należy korzystać z usług w tych miejscach, które mogą okazać certyfikat potwierdzający jej jakość. Efekt korekcji na opadające powieki utrzymuje się od 2 do 4 lat. Co ważne, może być potrzebne wykonanie od 1 do 3 zabiegów korygujących. Liczba zależy od tego, jak zaawansowany jest problem.

Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52