kobieta leżącą na fotelu u kosmetyczki
©Kzenon/Fotolia.com

Oksybrazja - skuteczny i bezpieczny zabieg na każdy rodzaj cery. Działanie, wskazania i przeciwwskazania

kobieta leżącą na fotelu u kosmetyczki
©Kzenon/Fotolia.com

Oksybrazja jest peelingiem mechanicznym wykonywanym za pomocą strumienia tlenu i rozproszonych kropli soli fizjologicznej. Zabieg ten skutkuje odmłodzeniem, nawilżeniem i odżywieniem skóry. Oksybrazja jest wskazana m.in. osobom z cerą dojrzałą, zniszczoną oraz trądzikową.

Oksybrazja jest nowoczesnym, skutecznym i bezpiecznym zabiegiem kosmetycznym. Prowadzi do poprawy wyglądu skóry, oczyszczenia i wyrównania kolorytu. Może być stosowana u osób z każdym rodzajem cery.

Czym jest oksybrazja?

Oksybrazja jest zabiegiem nazywanym inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową. Jest to rodzaj peelingu mechanicznego, w którym naskórek złuszczany jest za pomocą tlenu oraz strumienia rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanego pod ciśnieniem. Oksybrazja należy do zabiegów na twarz o wysokiej skuteczności oraz bezpieczeństwie. Może być z powodzeniem stosowana u osób z każdym rodzajem cery, również z cerą naczynkową i wrażliwą. Zabiegowi oksybrazji najczęściej poddaje się twarz, jednak może być również wykonywany na szyi, dekolcie oraz górnej części pleców.

Efekty i działanie oksybrazji

Podstawowym celem peelingu wodno-tlenowego jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka. Oksybrazja prowadzi również do zwiększenia elastyczności skóry oraz redukcji zmarszczek. Ten nowoczesny zabieg na twarz głęboko oczyszcza skórę, usuwa zaskórniki, a także zwęża pory. Oksybrazja przyczynia się do zmniejszenia łojotoku. Jej znaczną zaletą jest lecznicze działanie na trądzik, gdyż wprowadzony pod ciśnieniem tlen przyspiesza proces niszczenia bakterii beztlenowych odpowiadających za powstawanie trądziku. Ponadto, redukuje blizny potrądzikowe. Zabieg ten wspomaga również leczenie łuszczycy, gdyż usuwa martwy naskórek i nawilża chorobowo zmienione miejsca. Oksybrazja poprawia koloryt skóry i zwalcza nieestetyczne przebarwienia, powstałe np. w wyniku niewłaściwego opalania się. Efektem po oksybrazji jest odmłodzona, nawilżona, zregenerowana i świeżo wyglądająca skóra twarzy.

Wskazania i przeciwwskazania do stosowania oksybrazji

Oksybrazja jest zabiegiem kosmetycznym zalecanym szczególnie osobom z problemem cery trądzikowej oraz zmagającym się z nieestetycznymi bliznami potrądzikowymi. Wskazana jest również przy rozstępach i nieprawidłowej jędrności skóry. Oksybrazję stosuje się u osób ze skórą przesuszoną, szarą i zniszczoną. Działa przeciwzmarszczkowo i przeciwstarzeniowo, dlatego wykorzystywana jest w pielęgnacji cery dojrzałej. Oksybrazja jest bezpiecznym zabiegiem, jednak istnieją pewne przeciwwskazania do jej stosowania. Peelingu wodno-tlenowego nie zaleca się w przypadku:

  • łuszczycy w fazie aktywnej,
  • ropnych stanów zapalnych skóry,
  • chorób zakaźnych skóry,
  • świeżych blizn,
  • opryszczki,
  • ciężkich chorób ogólnoustrojowych,
  • przerwanej ciągłości naskórka (uszkodzenia skóry).

Oksybrazji nie powinno się stosować u kobiet w ciąży i w okresie laktacji oraz u osób przeziębionych i gorączkujących.

Więcej na temat peeling pielęgnacja twarzy
Przeładuj

Metamorfozy uczestniczek "Hotel Paradise"! Która z nich przeszła największą przemianę?

zobacz 01:27