wyregulowana brew
©chettythomas/Fotolia

Nitkowanie brwi za pomocą specjalnej nici

wyregulowana brew
©chettythomas/Fotolia

Nitkowanie brwi jest nowoczesnym sposobem perfekcyjnej depilacji za pomocą odpowiednio splecionej bawełnianej nici. Sposób ten wykorzystywany jest także, jeśli chcesz usunąć włosy z całej twarzy. Niektóre osoby używają tej metody by usunąć włoski z rąk.

Nitkowanie brwi – czym jest?

Nitkowanie brwi jest metodą depilacji za pomocą bawełnianej nici. Nić chwyta i usuwa cienkie i krótkie włoski wraz z ich cebulkami. Dzięki temu efekt utrzymuje się przez dłuższy czas. Za pomocą nici można usuwać też włoski na policzkach, wąsik, czy bródkę. Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu. Mogą go stosować alergicy, czy osoby podatne na zaczerwienienia i podrażnienia skóry.

Nitkowanie brwi – jak uzyskać idealny kształt brwi?

Do przeprowadzenia zabiegu potrzebna jest bawełniana nić, płyn lub żel do dezynfekcji a także puder kosmetyczny. Nitka ma długość około 20 cm i ma związane końce (tworzy koło). W takiej postaci nitkę zawija się na palcach dłoni i skręca. Przed tym należy zdezynfekować brwi specjalnym płynem. Następnie należy przyłożyć do brwi nić, która uniesie włoski, a potem intensywnym ruchem wyrwać je. Po wyregulowaniu pozostanie lekkie zaczerwienienie, które zniknie po kilku minutach. Zabieg można przeprowadzić też u specjalistki. Niestety, trudno jest znaleźć doświadczoną kosmetyczkę w zakresie nitkowania brwi. Jeśli się uda, to metoda pozostawi idealnie wyregulowane brwi, bądź gładką twarz. Cena nitkowania brwi w gabinecie kosmetycznym

to 30 zł, a całej twarzy około 70 zł.

Nitkowanie brwi – zalety

Metoda nitkowania brwi jest naturalna, higieniczna i skuteczna. Zalecana jest alergikom i osobom podatnym na zaczerwienienia i podrażnienia skóry. Dodatkowo bawełniana nić usuwa włoski wraz z cebulkami, a sam zabieg jest praktycznie bezbolesny. Ważne jest, że cały proces nie naciąga skóry, tak jak to jest w przypadku woskowania.


Więcej na temat pielęgnacja twarzy depilacja
Przeładuj

Doda zdradziła nam, gdzie odbędzie się druga edycja koncertu "Artyści przeciw nienawiści"

zobacz 00:49