kobieta podczas zabiegu powiększania ust falą radiową
©Robert Przybysz/Fotolia.com

Powiększanie ust falami radiowymi - na czym polega zabieg i jakie są jego efekty?

kobieta podczas zabiegu powiększania ust falą radiową
©Robert Przybysz/Fotolia.com

Fale radiowe wykorzystuje się w kosmetyce do powiększania ust. Zabieg jest bezinwazyjny i bezbolesny. Bezpośrednio po kuracji falami radiowymi skóra ust staje się napięta i jędrna, a usta pełniejsze.

Fale radiowe w kosmetyce stosuje się jako metodę na ujędrnianie i odmładzanie skóry. Zabieg można stosować na usta, ale i inne części ciała. Fale radiowe wykorzystywane są np.: do napinania górnych powiek, poprawy konturu twarzy, ujędrniania skóry brzucha, ramion, pośladków, szyi, dekoltu a także dłoni.

Fale radiowe - jak działają?

Fale radiowe, czyli radiofrekwencja, docierając do skóry zmieniają się w ciepło, które oddziałuje na strukturę kolagenu. Wysoka temperatura wywołuje obkurczanie się kolagenowych włókien oraz natlenienie tkanek. Przyspiesza to proces regeneracji skóry oraz powoduje jej uelastycznienie. Fale radiowe to nieinwazyjna metoda na jędrną i młodą skórę, a zastosowane na usta, efektywnie je powiększają.

Powiększanie ust falami radiowymi - jak wygląda zabieg?

Zabieg wykorzystujący fale radiowe oparty jest na masażu ssącym. Pierwszym etapem kuracji jest złuszczanie martwego naskórka. Peeling wygładza skórę oraz ułatwia wchłanianie się substancji czynnych oraz wnikanie fal radiowych w głębokie struktury skórne. W czasie zabiegu odczuwane jest przyjemne ciepło, jednak osoby bardzo wrażliwe mogą odczuwać lekki dyskomfort. Bezpośrednio po kuracji usta mogą być opuchnięte i tkliwe, jednak opuchlizna schodzi, zazwyczaj już w kilka godzin po wyjściu z gabinetu kosmetycznego.

Fale radiowe na usta - efekty

Zabieg falami radiowymi powoduje efekt powiększenia ust. Skóra staje się jędrniejsza i bardziej napięta, a usta pełniejsze. Po zabiegu poprawia się również ich koloryt, a także kontur warg staje się bardziej zarysowany.

Zabieg falami radiowymi - przeciwwskazania

Bezinwazyjny zabieg powiększania ust falami radiowymi nie jest dla każdego. Przeciwwskazania to np.: ciąża oraz karmienie piersią, bakteryjne lub wirusowe infekcje, nowotwór, rozrusznik w sercu oraz silny trądzik lub rumień twarzy.

Powiększanie ust - cena

3 zabiegi powiększania ust falami radiowymi to koszt około 200 złotych. Salony kosmetyczne lub medycyny estetycznej często oferują swoim klientom atrakcyjne promocje, np. w postaci kilku zabiegów, które w pakiecie kosztują taniej, niż gdyby płaciło się za każdy kolejny zabieg oddzielnie.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17