Zabieg oxybrazji w gabinecie kosmetycznym.
©ziabskijacek/stock.adobe.com

Oxybrazja to wodno-tlenowe oczyszczanie twarzy. Zabieg jest bardzo delikatny, dlatego idealnie sprawdza się do pielęgnacji cery wrażliwej, naczynkowej i skłonnej do podrażnień. Oxybrazja polecana jest na takie problemy skórne, jak: rozszerzone pory, szara i pozbawiona blasku cera, przetłuszczanie się skóry twarzy czy jej nadmierna suchość.

 

Oxybrazja, pomimo tego, że jest to zabieg bardzo delikatny i nieinwazyjny, nie może być stosowany u wszystkich. Przeciwwskazaniem do jego stosowania jest: ciąża, opryszczka, ostry stan zapalny skóry oraz zapalenie zatok.

 

Oxybrazja - co to jest?

 

Oxybrazja to bardzo delikatny zabieg oczyszczania twarzy. Polega on na złuszczaniu warstw naskórka za pomocą strumienia tlenu oraz rozproszonych kropli fizjologicznej soli. Oxybrazja dość często mylona jest z mikrodermabrazją. Pomimo tego, że oba zabiegi kosmetyczne, mają podobne działanie oxybrazja jest znacznie delikatniejsza, nie powoduje żadnego dyskomfortu oraz do złuszczania nie wykorzystuje urządzenia z głowicą diamentową. Zabieg oxybrazji nazywany jest również peelingiem wodno-tlenowym. W trakcie kuracji odczuwa się jedynie przyjemny chłód, który pozwala się zrelaksować i odprężyć.

 

Oxybrazja - wskazania

 

Zabiegi kosmetyczne polegające na delikatnym złuszczaniu martwego naskórka polecane są, w szczególności, dla osób z rozszerzonymi porami, zaskórnikami i naczynkami, przesuszaniem oraz problemami z nadmierną produkcją sebum. Oxybrazja przywraca również zdrowy koloryt cery, dlatego zalecana jest w sytuacjach, gdy skóra ma ziemisty, szarawy kolor i pozbawiona jest naturalnego blasku.

 

Jak wygląda zabieg oxybrazji?

 

Zabieg oxybrazji rozpoczyna się od dokładnego oczyszczania skóry z zanieczyszczeń i resztek makijażu. Następnie kosmetyczka przykłada do twarzy specjalne urządzenie (ale nie dotyka nim skóry), które emituje strumień powietrza. Pod wpływem jego działania w głąb skóry zostaje wtłoczony tlen a jej powierzchnia zostaje dokładnie oczyszczona. Końcowym etapem zabiegu jest nałożenie maseczki na twarz, odpowiedniej do potrzeb cery oraz kremu pielęgnacyjnego.

 

Efektem kuracji jest dogłębnie oczyszczona i dotleniona cera o świeżym i zdrowym kolorycie. Zabieg poprawia również cyrkulację krwi, reguluje pracę gruczołów łojowych, nawilża oraz delikatnie ujędrnia skórę.

 

Oxybrazja - cena

 

Cena zabiegu uzależniona jest od tego, czy kurację przeprowadza się tylko na twarz, czy dodatkowo na skórę szyi oraz dekoltu. W pierwszym przypadku jest to koszt ok. 130-140 zł, z kolei drugim, nieco więcej - ok. 180 zł.