Kobieta poddawana mezoterapii.
© Studio Romantic/Adobe Stock

Medycyna estetyczna to dział medycyny, który oferuje metody pozwalające zatrzymać młodość skóry na dłużej. Wśród licznych zabiegów upiększających na szczególną uwagę zasługuje mezoterapia kolagenowa, czyli kuracja odmładzająca, regenerująca i ujędrniająca skórę twarzy, linii żuchwy, szyi, dekoltu, jak i całego ciała, np.: dłoni, brzucha. Zabieg polega na zastosowaniu śródskórnego czystego kolagenu typu I.

 

Kolagen to białko, które naturalnie występuje w tkance łącznej. Odpowiada on za jędrność, sprężystość, elastyczność i młody wygląd skóry a także procesy jej regeneracji. Z biegiem lat ilość włókien kolagenowych naturalnie zmniejsza się, przez co cera wiotczeje i traci swój młodzieńczy wygląd.

Mezoterapia kolagenowa - na czym polega zabieg?

Mezoterapia kolagenowa polega na ostrzykiwaniu skóry kolagenem typu I, który silnie odbudowuje i rekonstruuje skórę od wewnątrz. W porównaniu z mezoterapią kwasem hialuronowym nakłucia są tylko co 2-3 cm, a ewentualne reakcje pozabiegowe (np. zaczerwienienie, tkliwość, opuchlizna, swędzenie) utrzymują się maksymalnie przez 2 dni. Preparat wykorzystywany do mezoterapii kolagenowej jest całkowicie bezpieczny - nie wywołuje alergii, ani skutków ubocznych.

Zabieg mezoterapii kolagenowej - efekty?

Widoczne efekty kuracji kolagenowej widoczne są już po 4 zabiegach (wykonywanych w odstępach 2 tygodni). Zabieg powoduje zmniejszenie oznak starzenia - spłyca zmarszczki nawet w tak delikatnych miejscach, jak okolice oczu i ust,  szyja, podbródek czy linia żuchwy. Efektem mezoterapii kolagenowej jest poprawa gęstości i jędrności skóry, wyrównanie jej kolorytu, rozświetlenie, poprawa nawilżenia oraz regeneracja i odbudowa tkanki łącznej.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii kolagenowej?

Mezoterapia kolagenowa to zabieg, dla wszystkich, z oznakami starzenia się skóry, a także posiadających widoczne ubytki skórne, takie jak: rozstępy czy blizny potrądzikowe czy zanikowe. Wskazaniem do kuracji kolagenowej jest również skóra wymagająca silnej regeneracji, jest pozbawiona blasku i zdrowego kolorytu.

 

Mezoterapia nie jest dla każdego. Główne przeciwwskazania do zabiegu to: aktywne zakażenia skórne, ciąża oraz czas karmienia piersią, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne. Z kuracji również nie powinny korzystać osoby z niewyrównaną cukrzycą, a także posiadające predyspozycje do tworzenia się bliznowców.