twarz kobiety
©andreaxt/Fotolia

Modelowanie twarzy nićmi hialuronowymi sposobem na odmładzanie skóry

twarz kobiety
©andreaxt/Fotolia

Nici hialuronowe to technika w dermatologii estetycznej, która polega na podawaniu kwasu hialuronowego w oparciu o wektory napięcia skóry. Prościej rzecz ujmując - jest to zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę nici kwasu hialuronowego, które odbudowują kształt twarzy i likwidują zwiotczenia skóry – m.in. tzw. chomiki.

Nici hialuronowe – przeciwwskazania

W przypadku nici hialuronowych przeciwwskazania są takie same jak w przypadku jakichkolwiek innych zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, czyli:

  •  wiek – poniżej 18 roku życia,
  •  alergie w tym uczulenie na którykolwiek składnik preparatu lub/i znieczulenia,
  •  ciąża i karmienie piersią,
  •  aktywne infekcje skóry – takie jak trądzik, czy opryszczka,
  •  nieleczona cukrzyca,
  •  skłonność do powstawania blizn przerostowych oraz zakażeń,
  •  choroby autoimmunologiczne.

Nici hialuronowe – w jakim celu się je stosuje?

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie, przede wszystkim w skórze. Ponieważ wykazuje właściwości wiążące wodę jego głównym zadaniem jest dbanie o prawidłowe nawilżenie skóry. Jest również odpowiedzialny za jej napięcie, sprężystość i elastyczność. Wraz z wiekiem kwasu hialuronowego ubywa, co jest jedną z głównych przyczyn powstawania zmarszczek i pogorszenia ogólnej kondycji cery. Nici hialuronowe służą do korygowania owalu twarzy, podniesienia kącików ust, brwi i zewnętrznych kącików oczu oraz poprawy napięcia skóry policzków i czoła. Podanie kwasu hialuronowego w formie nici też odżywia i nawilża skórę od wewnątrz. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się około 12 miesięcy. Kwas hialuronowy jest metabolizowany przez organizm. W celu utrzymania efektu zabieg z wykorzystaniem nici hialuronowych należy powtarzać co kilka miesięcy.

Nici hialuronowe – jak wygląda zabieg i ile kosztuje?

Do zabiegu nićmi hialuronowymi nie trzeba się specjalnie przygotowywać, ważne jest, aby podczas konsultacji lekarskiej wyeliminować wszelkie przeciwwskazania oraz na 3 dni przed zabiegiem nie korzystać z sauny, solarium i nie opalać się. Za pomocą mikro kaniuli (cienkiej elastycznej rurki) lekarz wprowadza pod skórę nici kwasu hialuronowego. Podawanie znieczulenia nie jest konieczne ponieważ wraz z preparatem jednocześnie wstrzykiwany jest środek znieczulający. W miejscach nakłuć – może być ich kilka w zależności od potrzeb, mogą pojawić się małe siniaki i opuchlizna, które ustępują samoistnie po około 3-6 dniach. Zabieg trwa zwykle 30-45 minut i można po nim wrócić do codziennej aktywności. Cena zabiegu wynosi od 1500 do 3000 zł.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17