brzuch kobiety i centymetr
Flickr/Charlotte Astrid/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

​Działaj ofensywnie – liposukcja wymodeluje twoją sylwetkę

brzuch kobiety i centymetr
Flickr/Charlotte Astrid/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu z miejsc, które trudno poddają się odchudzaniu. Pozwala w szybki i zauważalny sposób odmienić twój wygląd.

 

Liposukcja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów pozbycia się tłuszczu w miejscach, które trudno poddają się odchudzaniu ‒ np. brzuch, biodra, ramiona, podbródek. Polega na odessaniu tkanki tłuszczowej. Nie jest to jednak metoda odchudzania, a raczej modelowania sylwetki (podczas operacji usuwane jest tylko ok. 3-4 litry tłuszczu).

Przebieg zabiegu liposukcji

Przed wykonaniem zabiegu powinno się przyjmować leki przeciwzakrzepowe. Zabieg jest wykonywany w pełnej narkozie lub w znieczuleniu miejscowym i trwa około 1-3 godzin. Decyzja o rodzaju znieczulenia podejmowana jest w trakcie przedoperacyjnej konsultacji z chirurgiem. Jeśli planowany zabieg dotyczy niewielkiego obszaru ciała, wówczas znieczulenie będzie miejscowe. Jeżeli zabieg jest poważniejszy i obejmuje większe partie ciała, wskazane będzie zastosowanie znieczulenia ogólnego. Po wykonanej operacji zakładana jest specjalna odzież, która zapewnia równomierny ucisk i ogranicza obrzęk. Trzeba nosić ją około miesiąca po operacji. Strój uciskowy to element wyposażenia pooperacyjnego, otrzymuje się go od szpitala, w którym wykonywany jest zabieg. Obrzęk po zabiegu narasta w 2-3 dobie, po tym czasie powinien ustąpić. Ostateczny efekt zabiegu widać jednak dopiero po upływie kilku miesięcy, gdy wszystkie opuchnięcia i obrzęki znikną.

Czy po liposukcji mogą wystąpić powikłania?

Powikłania po liposukcji występują rzadko, można do nich zaliczyć: infekcje, zakażenia układu moczowego, zapalenia płuc ‒ czyli objawy ogólnoustrojowe mogące wystąpić po każdym zabiegu chirurgicznym. W przypadku rozległych liposukcji sporadycznie może dojść do tłuszczowej zatorowości płucnej, która powoduje niewydolność płuc.

 

Nie każdy jest kandydatem do liposukcji, aby móc poddać się takiemu zabiegowi trzeba prowadzić aktywny tryb życia i mieć bardzo dobry stan zdrowia.

Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36