Pielęgnacja skóry
Flickr/www.homejobsbymom.com/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Czy można wykonać mikordermabrazję korundową na cerze wrażliwej?

Pielęgnacja skóry
Flickr/www.homejobsbymom.com/CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Choć mikrodermabrazja korundowa to niezwykle skuteczny zabieg złuszczający wierzchnie warstwy naskórka, może jednak podrażniać wrażliwą skórę. Mikrodermabrazja korundowa świetnie radzi sobie z likwidacją rozszerzonych porów czy z usuwaniem przebarwień, jednak decydując się na nią należy pamiętać, że jest to metoda silnie inwazyjna. Kiedy więc powinniśmy unikać jej stosowania?

 

Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Istnieją liczne przeciwwskazania, związane głównie z chorobami skórnymi, takimi jak np. łuszczyca i trądzik różowaty czy z różnego rodzaju zakażeniami. Wykluczone jest także przeprowadzanie zabiegu mikrodermabrazji na skórze zaatakowanej przez nowotwór.

 

Cera wrażliwa pod ochroną

Przeciwwskazania nie są jednak związane tylko ze schorzeniami skóry. Poddając się mikordermabrazji korundowej, musimy pamiętać, że szczególnie narażona na skutki uboczne takiego zabiegu jest cera wrażliwa, a więc po prostu delikatna – alergiczna, atopowa bądź naczynkową. A to dlatego, że kryształki glinu, aby były w stanie usuwać martwe komórki z powierzchni naszej skóry, muszą być aplikowane na twarz pod bardzo wysokim ciśnieniem.

 

Osoby z cerą wrażliwą i szczególnie podatną na podrażnienia powinny ograniczać się do najdelikatniejszych kosmetyków i jak najmniej agresywnych zabiegów wykonywanych na skórze, w przeciwnym razie muszą liczyć się z równie nieprzewidzianymi, co i nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi. Na zwykłej skórze po zabiegu również widoczne bywają ślady zaczerwienienia i odczuwalne są często pieczenie i mrowienie, jednak po krótkim czasie samoistnie ustępują. Zupełnie inaczej zachowuje się natomiast kapryśna cera wrażliwa, na której te objawy mogą okazać się długotrwałe, a w skrajnych wypadkach może dojść nawet do zmian zapalnych czy alergicznych.

 

Bezpieczne rozwiązanie dla skóry wrażliwej

Jak w takim razie, mając wrażliwą cerę, efektywnie radzić sobie z niechcianymi niedoskonałościami skóry? Otóż wcale nie musimy rezygnować z mikrodermabrazji, możemy po prostu wybrać jej łagodniejszą odmianę. Mikrodermabrazja diamentowa zamiast kryształów glinu wykorzystuje pył diamentowy i choć nie daje tak głębokiego oczyszczenia i natychmiastowych zmian, jest dużo mniej obciążona ryzykiem podrażnień.


Przeładuj

Michał Szpak ostro do swojej przyjaciółki w "The Voice of Poland"! Jej udział zaszkodzi ich prywatnym relacjom?

zobacz 01:04