kobieta w trakcie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej
©janeholloway/Fotolia

Mikrodermabrazja diamentowa a peeling kawitacyjny – jakie są różnice?

kobieta w trakcie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej
©janeholloway/Fotolia

Mikrodermabrazja diamentowa i peeling kawitacyjny to zabiegi oczyszczania twarzy wykonywane w gabinecie kosmetycznym. Do ich przeprowadzenia niezbędne są specjalne urządzenia.

 

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa jest bezbolesna i szybka. Polega na delikatnym ścieraniu zewnętrznych warstw naskórka przy użyciu pokrytych naturalnymi diamentami głowic. Skóra po zastosowaniu zabiegu jest jaśniejsza i gładsza, a przy regularnym stosowaniu możemy liczyć na spłycenie blizn i rozstępów.

 

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny polega na oczyszczeniu skóry przy użyciu wibracji ultradźwiękowej. Efektem jest oczywiście usunięcie martwego naskórka, odblokowanie porów i pobudzenie komórek do regeneracji. Dodatkową korzyścią jest redukcja zmarszczek i wygładzenie blizn.

 

Oba zabiegi mogą być stosowane do wszystkich rodzajów cery, jednak nie każdy może je wykonać. Unikać mikrodermabrazji powinny przede wszystkim osoby, które cierpią na zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze – podobnie sytuacja się ma z peelingiem kawitacyjnym. Absolutnie nie mogą poddawać się zabiegowi również osoby, które w ciągu ostatnich dwóch miesięcy miały jakiekolwiek chirurgiczne zabiegi twarzy lub są chore na nowotwór skóry. Mikrodermabrazja może zaostrzyć objawy i uzyskamy efekt odwrotny do oczekiwanego. Peelingu kawitacyjnego wystrzegać się muszą kobiety w ciąży oraz osoby cierpiące na uporczywe migreny, mające problemy z sercem i gorączkujące.

 

Cena mikrodermabrazji i peelingu kawitacyjnego

Ceny samego peelingu kawitacyjnego zaczynają się od 40 złotych, natomiast mikrodermabrazja diamentowa to koszt od 50 złotych. Wszystko zależy oczywiście od salonu, ale i od tego, czy zdecydujemy się na dodatkowe zabiegi typu maska, serum, czy też chcemy wykonać tylko podstawowy zabieg. Zabiegi towarzyszące mogą podwyższyć cenę o 100, a nawet 200 złotych.

 

Po zabiegu mikrodermabrazji należy wstrzymać się na 24 godziny z opalaniem i kąpielami w chlorowanej wodzie. Wskazane jest picie dużej ilości wody i stosowanie kremów z wysokim filtrem. Po peelingu kawitacyjnym należy używać łagodnych kremów nawilżających. Po zabiegu przez maksymalnie 3 dni może utrzymywać się zaczerwienienie.

 

Niezależnie od tego, który zabieg wybierzemy, należy upewnić się, że kosmetyczka, która będzie go nam wykonywała, ma odpowiednie przygotowanie i doświadczenie. Używany sprzęt musi być sterylny i dobrej jakości.


Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48