Kobieta w trakcie masażu.
Image by LifetimeStock.com

Masaż tensegracyjny na rwę kulszową, bóle kręgosłupa i drętwienie kończyn

Kobieta w trakcie masażu.
Image by LifetimeStock.com

Masaż tensegracyjny polega na dotykowej ocenie, w których punktach doszło do silniejszego napięcia spoczynkowego i wrażliwości tkanek. Celem masażu tensegracyjnego jest przywrócenie prawidłowego napięcia, funkcji kończyn oraz wyeliminowanie źródła bólu.

 

Twórcy masażu tensegracyjnego to pracownicy Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu – dr Waldemar Andrzejewski i dr Krzysztof Kassolik. Masaż tensegracyjny jest zabiegiem terapeutycznym, który opiera się na zasadach prawa tensegracji (przenoszenia napięć). Zakres masażu tensegracyjnego ustalany jest indywidualnie. Zapewnia to szybkie osiągnięcie efektu leczniczego.

Masaż tensegracyjny na ból karku, kręgosłupa, szyi i rwę kulszową

Masaż tensegracyjny pomaga na dolegliwości związane z bólem pleców, barku, kręgosłupa i szyi. Łagodzi ból związany z rwą kulszową i rwą udową. Eliminuje zaburzenia czucia, mrowienie, drętwienie i pieczenie zlokalizowane w okolicach szyi, ud, pośladków i rąk. Pomaga przy bólach pięty i ścięgna Achillesa. Zmniejsza uczucie zimnych stóp i kłucia w przedniej części klatki piersiowej. Masaż tensegracyjny zalecany jest w przypadku osób z łokciem tenisisty (ból zlokalizowany na nadkłykciu bocznym kości ramiennej), łokciem golfisty (ból zlokalizowany na przyśrodkowym nadkłykciu kości ramiennej) i cieśnią nadgarstka (mrowienie i drętwienie palców u ręki).

Częstotliwość masaży tensegracyjnych

To jak często można wykonywać masaż tensegracyjny zależy od stanu zdrowia pacjenta. Liczba masaży ustalana jest indywidualnie. Pozytywne efekty odczuwalne są wykonaniu 2-3 zabiegów.


Przeładuj

Klaudia El Dursi jest faworyzowana w "Top Model"? Jurorka show odpowiada na zarzuty internautów

zobacz 01:04