kobieta na masażu
Pixabay/rhythmuswege/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Masaż relaksacyjny pomoże odzyskać równowagę

kobieta na masażu
Pixabay/rhythmuswege/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

Masaż relaksacyjny pomaga zarówno na psychiczne, jak i fizyczne zmęczenie. Obniża poziom stresu i poprawia ogólne funkcjonowania organizmu. Godzina u masażysty pomoże nam odzyskać spokój i dobre samopoczucie.

Na czym polega masaż relaksacyjny?

Masaż relaksacyjny polega na delikatnym, powolnym, płynnym uciskaniu wybranych partii ciała przez masażystę. Często wykonywany jest przy wykorzystaniu aromatycznych olejków, które mają dodatkowe właściwości odprężające. Masażysta nie stosuje silnego nacisku ani gwałtownych ruchów, relaksujący masaż nie powinien więc sprawiać bólu, tylko wprowadzić w stan relaksu i rozluźnienia. Podczas masażu możemy czuć senność, a nawet zasnąć. Oddziałując na ciało, masażysta wpływa na naszą psychikę. Redukcja napięcia fizycznego wpływa na zmniejszenie odczuwanego przez nas stresu, a to klucz do pozbycia się wielu wynikających z niego dolegliwości.

Korzyści z masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny, oprócz tego, że jest po prostu bardzo przyjemny, poprawia funkcjonowanie naszego organizmu:

  • obniża ciśnienie krwi,
  • poprawia krążenie,
  • zwiększa sprężystość skóry,
  • usprawnia działanie dolnych części układu pokarmowego,
  • obniża napięcia mięśniowe i łagodzi powiązane z nim bóle głowy,
  • leczy dolegliwości związane ze stresem, zwłaszcza jeśli jest wykonywany dość często.

Regularne poddawanie się masażom relaksacyjnym poprawia na przykład funkcjonowanie układu odpornościowego.

Przeciwwskazania do masażu relaksacyjnego

Choć masaż relaksacyjny jest uważany za stosunkowo bezpieczny zabieg, to nie zawsze można z niego skorzystać. Wizytę u masażysty powinny przełożyć osoby, które są przeziębione, mają gorączkę, są pod wpływem alkoholu lub narkotyków, niedawno przeszły operację lub cierpią na przejściowe choroby skóry. W przypadku innych dolegliwości, np. żylaków, skaleczeń, otarć skóry, stłuczeń, obecnych pod skórą grudek i zgrubień niewiadomego pochodzenia oraz poparzeń słonecznych wykonanie masażu jest możliwe, ale prawdopodobnie nie będzie to masaż obejmujący całe ciało. Osoby z chorobami układu krążenia, osteoporozą, nadciśnieniem, zaburzeniami psychotycznymi, chore na epilepsję, cukrzycę, łuszczycę, chorobę nowotworową przed każdą wizytą u masażysty powinny skonsultować się z lekarzem.

Jak wybrać odpowiedniego masażystę?

Należy wybrać osobę, która ma odpowiednie kwalifikacje do wykonywania masażu. O tych kwalifikacjach świadczy tytuł technika masażysty, technika fizjoterapeuty lub ukończenie studiów wyższych z zakresu fizjoterapii albo pokrewnego kierunku. Tylko wtedy mamy gwarancję, że oddajemy się w ręce specjalisty, a masaż przyniesie spodziewane efekty.

Jakie są ceny masażu relaksacyjnego?

Ceny masażu zależą przede wszystkim od długości sesji masażu, doświadczenia masażysty i miejscowości, w której jest on wykonywany. Koszt masażu to ok. 70 zł za godzinną sesję masażu w mniejszych miejscowościach i ok. 130-160 zł za godzinę w większych miastach.


Przeładuj

Hotel Paradise. One zrobiły operacje plastyczne: Ania zoperowała nos, a Martyna powiększyła biust... To nie wszystko!

zobacz 01:44