łóżko medyczne
Flickr/Kaz Andrew/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Bezbolesne usuwanie tłuszczu – zapomnij o skalpelu!

łóżko medyczne
Flickr/Kaz Andrew/CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Liposukcja ultradźwiękowa, inaczej liposukcja kawitacyjna, w porównaniu do tradycyjnej pozwala na pozbycie się tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela. Jakie są zalety i wady liposukcji?

 

Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg wspomagający walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Polega na ultradźwiękowej kawitacji, która rozrywa komórki tłuszczowe i przekształca je w emulsję, która przez przestrzenie międzykomórkowe trafia do wątroby. Tłuszcz w tej formie jest traktowany przez wątrobę jak tłuszcz spożywczy – zostaje więc wydalony. Dzięki temu może być zlikwidowana tkanka tłuszczowa na brzuchu, udach, talii, biodrach i ramionach.

Zalety liposukcji ultradźwiękowej

Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i bezbolesny – co więcej, może nawet sprawiać przyjemność i odprężać. Po zabiegu nie trzeba przechodzić rekonwalescencji, można więc od razu wrócić do codziennych zajęć. Liposukcja nie wymaga także wcześniejszego przygotowania skóry – na zabieg możesz wybrać się od razu po pracy! Pamiętaj tylko, żeby dwa dni przed, w dniu zabiegu i dwa dni po nim pić przynajmniej dwa litry wody, przyspieszy to metabolizm i drenaż tłuszczu. Długość zabiegu jest uzależniona od partii ciała, którą chcemy się zająć – może trwać od 40 minut do dwóch godzin.

 

Oprócz efektu wyszczuplenia, liposukcja kawitacyjna dodatkowo pobudza krążenie, poprawia elastyczność i jędrność skóry oraz stymuluje przemianę materii. Oznacza to, że wspomaga stosowaną dietę i ćwiczenia. Pod sprężystą skórą cellulit będzie mniej widoczny.

 

Jeden zabieg liposukcji kosztuje około 200 złotych w zależności od partii ciała. Podczas kupowania serii zabiegów salony często oferują rabaty. Dla wzmocnienia efektu poleca się także łączenie liposukcji ultradźwiękowej z elektrostymulacją.

Przeciwwskazania do liposukcji ultradźwiękowej

Jak każdy zabieg, również liposukcja kawitacyjna ma pewne przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę planując wizytę u kosmetyczki. Zrezygnować z zabiegu powinny osoby chorujące na epilepsję, stwardnienie rozsiane, cukrzycę, osteoporozę, cierpiące na choroby wątroby i nowotworowe (liposukcję można zrobić dopiero 5 lat po zakończeniu kuracji). Choroby serca i krążenia również dyskwalifikują. Przeciwwskazaniem jest także ciąża, okres laktacji i menstruacja. Liposukcja ultradźwiękowa nie ma skutków ubocznych, może jedynie powodować chwilowe zaczerwienienie.

 

Jeśli jesteś zdecydowana na zastosowanie jakiegokolwiek zabiegu wyszczuplającego, a cierpisz na którąś z wymienionych dolegliwości, zawsze skonsultuj to z kosmetyczką.

Przeładuj

Daria Widawska przeszła na dietę Adele! Ile już schudła?!

zobacz 01:29