Zdjęcie przedstawia kobietę, która ma zamiar poddać się zabiegowi lipolizy podbródka
©Coka/fotolia

Liposukcja podbródka – na czym polega?

Zdjęcie przedstawia kobietę, która ma zamiar poddać się zabiegowi lipolizy podbródka
©Coka/fotolia

Liposukcja podbródka to prosty zabieg chirurgiczny, który polega na odessaniu tłuszczu z okolic szyi i brody. Można go wykonywać zarówno u kobiet jak i mężczyzn, którzy mają tzw. podwójny podbródek. Liposukcję podbródka można wykonywać dwoma metodami: klasyczną i laserową.

Klasyczna liposukcja podbródka (lipoliza)

Przed zabiegiem liposukcji podbródka należy wykonać wszystkie badania krwi, które są niezbędne do znieczulenia. Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie powinno się palić papierosów i zażywać leków na bazie aspiryny, gdyż zmniejszają one krzepliwość krwi.

 

Na początku zabiegu chirurg podaje miejscowe znieczulenie, dzięki czemu po zabiegu pacjent będzie mógł od razu udać się do domu. Następnie wykonuje nacięcia w okolicach podbródka i uszu o wielkości 2-4 cm. Czasem lekarze robią nacięcia w jamie ustnej, aby pacjent miał mniej widoczną bliznę. Następnie lekarz za pomocą kaniuli (cienkiej rurki) usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej. Po zabiegu specjalista umieszcza opatrunek uciskowy od czubka głowy do brody. Jeśli pacjent odczuwa zbyt długotrwałe odrętwienie policzków zaleca się ponowne zgłoszenie do lekarza. Osoba poddająca się liposukcji podbródka w pierwszym tygodniu może odczuwać mrowienie, ciągnięcie pod brodą, pieczenie i ostre bóle. Po zabiegu mogą również wystąpić powikłania jakimi są infekcja bądź krwiak w miejscu operowanym. Powikłania są jednak rzadkie. Lipolizy nie zaleca się chorym na cukrzycę, mającym problemy z krzepliwością krwi i chorującym na wątrobę i nerki. Koszt lipolizy waha się w granicach 3 tysięcy złotych. Wiele kobiet decyduje się na liposukcję przy wykonywaniu innych zabiegów medycyny estetycznej.

Laserowa liposukcja podbródka

Laserowa liposukcja podbródka polega nie na odsysaniu tłuszczu z brody, ale na podgrzaniu komórek tłuszczowych. Liposukcja laserowa nie wymaga znieczulenia ogólnego, wystarczy znieczulenie miejscowe. Po takim zabiegu pacjent od razu może powrócić do domu. Ten rodzaj liposukcji jest bardziej efektywny, gdyż usuwa większe ilości tłuszczu z brody. Promienie laserowe podgrzewają włókna kolagenowe, a błony komórek tłuszczowych zostają rozbite. Skóra dzięki temu staje się sprężysta, pozbawiona nierówności i rozstępów. Laserowa liposukcja podbródka trwa od 30 do 60 minut. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu to cukrzyca, choroby nerek, wątroby, a także zaburzenia krzepliwości krwi. Najczęstsze powikłania laserowej liposukcji podbródka to tkliwość na dotyk, oparzenia, zapalenia oraz infekcje. Koszt liposukcji wynosi 4-5 tysięcy złotych. Decyzja o wyborze rodzaju liposukcji zależy przede wszystkim od ceny. Nie każdy może sobie pozwolić na tak kosztowny zabieg. Lipoliza laserowa ma też swoje plusy, gdyż ryzyko wystąpienia powikłań jest mniejsze niż w przypadku klasycznej liposukcji.

 

Więcej na temat medycyna estetyczna liposukcja
Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33