Jędrne pośladki
Image by LifetimeStock.com

Liporadiologia – usuwanie tłuszczu bez operacji

Jędrne pośladki
Image by LifetimeStock.com

Liporadiologia polega na rozbiciu i upłynnieniu tkanki tłuszczowej za pomocą fal ultradźwiękowych. Nieprawidłowe rozmieszczenie tłuszczu widoczne jest w postaci cellulitu, tzw. skórki pomarańczowej, z którą trudno poradzić sobie samymi kremami – liporadilogia pozwala pozbyć się tego problemu. Dodatkowo fale radiowe pobudzają produkcję włókien kolagenowych, dzięki czemu można zlikwidować obwisłą skórę, np. po szybkim odchudzaniu czy ciąży. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, co trwa przez około 60 minut (jest to wynik podgrzania temperatury skóry do 55 stopni).

Wskazania do wykonania liporadiologii

Oprócz redukcji cellulitu zabieg liporadiologii pozwala zwiększyć napięcie mięśni, ujędrnić skórę, pozbyć się opuchlizny kończyn. Liporadiologia jest wskazana po ciąży, odchudzaniu. Na zabieg usuwania tkanki tłuszczowej mogą zdecydować się wszystkie osoby, którym zależy na dobrym wyglądzie.

Liporadiologia – przebieg zabiegu

Jeśli zdecydujesz się na liporadiologię, specjalista medycyny estetycznej przeprowadzi z tobą wywiad oraz postawi diagnozę skóry. Dobierze również głowicę, a następnie rozsmaruje cienką warstwę żelu / oliwki na skórze.

 

Liporadiologia opiera się na połączeniu technik:

  • fal radiowych – niszczą połączenia pomiędzy złogami cellulitu;
  • promieniowania podczerwonego – oczyszcza organizm i przyspiesza metabolizm;
  • lipokawitacji ultradźwiękowej – prowadzi do rozpadu adipocytów (komórek tkanki tłuszczowej), zmniejszając poziom tłuszczu (nieinwazyjna alternatywa dla liposukcji);
  • masażu podciśnieniowego – pobudza krążenie krwi i limfy (płynu tkankowego);
  • masażu mechanicznego – rolki umieszczone w środku głowicy zasysają fałdy skóry.

 

Zabieg liporadiologii trwa około 40 minut. Obejmuje następujące partie ciała: brzuch, uda, pośladki, ramiona – można wykonać liporadiologię wszystkich obszarów lub tylko wybranych części ciała. Usuwanie nadmiaru tłuszczu jest bezbolesne, nie wymaga znieczulenia, podczas zabiegu odczuwa się jedynie ciepło. Należy wykonać 7-10 serii zabiegów w kilkudniowych odstępach.

Przeciwwskazania do wykonania liporadiologii

Na zabieg usunięcia cellulitu nie mogą sobie pozwolić osoby posiadające rozrusznik serca, implanty metalowe i żylaki w pobliżu miejsca z nadmiarem tkanki tłuszczowej, osoby chore na nowotwory, ostre zapalenie stawów i kości, nadciśnienie tętnicze, stwardnienie rozsiane, kobiety w ciąży i matki karmiące.

 

Cena za liporadiologię uzależniona jest od obszaru ciała, z którego chcemy usunąć cellulit, renomy i lokalizacji placówki oraz doświadczenia lekarza wykonującego zabieg. Jeden zabieg może kosztować od 200 do nawet 600 złotych. Lekarz medycyny estetycznej doradzi, jakie stosować kosmetyki, aby jak najdłużej utrzymać efekty liporadiologii. Poza tym ważna jest aktywność fizyczna oraz zbilansowana dieta.

 

Więcej na temat pielęgnacja ciała cellulit
Przeładuj

"Kogel Mogel 4": To nowa postać zachwyci wszystkich najbardziej! "Rozbije bank"

zobacz 02:41