kobieta rozmawia z lekarzem
©Adam Gregor/fotolia

Lipoliza iniekcyjna nadmiernie uwydatnionego wzgórka łonowego

kobieta rozmawia z lekarzem
©Adam Gregor/fotolia

Wzgórek łonowy jest nadmiernie uwydatniony szczególnie u pań po cesarskich cięciach i innych operacjach nad spojeniem łonowym. Jeśli nieładnie odstaje i jest za duży można rozbić zgromadzone w nim komórki tłuszczowe dzięki zabiegowi lipolizy iniekcyjnej.

Lipoliza iniekcyjna wzgórka łonowego

Nadmiernie uwydatniony wzgórek łonowy może być powodem kobiecych kompleksów. Gdy nieestetycznie wygląda to znaczy, że odkłada się w nim nadmiar tłuszczu. Na szczęście można skorygować tę wadę i zastosować zabieg lipolizy iniekcyjnej, który wykorzystywany jest do rozpuszczenia nadmiaru tłuszczu za pomocą specjalnej substancji – fosfatydylocholiny. We wzgórek łonowy zostaje wstrzyknięty preparat, który prowadzi do rozbicia tłuszczu i uwolnienia go do krwi, a wraz z nią do wątroby, gdzie rozkłada się i jest wydalany z organizmu. Efekt jest trwały, ale dla jego wzmocnienia zaleca się zastosowanie masaży limfatycznych, które ułatwią transport tłuszczu przez naczynia chłonne. Warto też wprowadzić w życie dietę niskotłuszczową. Nie zaleca się stosowania zabiegu osobom chorym na cukrzycę, mającym ostre infekcje, czy kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Cierpiący na choroby nerek, wątroby, czy krzepliwości krwi również nie powinni poddawać się lipolizie. Zabieg trwa około 15 minut, a jej koszt wynosi 400 zł.

Wskazania do zabiegu na wzgórek łonowy

Zabieg lipolizy iniekcyjnej przeznaczony jest dla kobiet z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej po cięciach cesarskich i operacjach z blizną nad spojeniem łonowym. Charakterystyczne wybrzuszenie wyraźnie widać przez obcisłe ubrania.

Lipoliza iniekcyjna wzgórka łonowego – efekty uboczne

Po zabiegu lipolizy iniekcyjnej zazwyczaj pojawiają się opuchnięcia i zaczerwienienia w miejscach wstrzyknięcia preparatu. Miejsce poddane lipolizie staje się wrażliwsze na dotyk i ucisk i może wystąpić świąd skóry. Reakcja skórna może utrzymywać się do 7 dni po zabiegu.

 

Więcej na temat medycyna estetyczna ginekologia
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05