Zgrabny brzuch kobiety
Image by LifetimeStock.com

Lipoliza iniekcyjna, czyli prosty sposób na pozbycie się tłuszczu

Zgrabny brzuch kobiety
Image by LifetimeStock.com

Lipoliza iniekcyjna jest bezoperacyjną metodą usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna jest idealnym sposobem dla pacjentów, którzy nie mogą zdecydować się na zabieg chirurgiczny, jakim jest liposukcja.

Lipoliza iniekcyjna – na czym polega?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który stosuje się przy miejscowym odtłuszczaniu, najczęściej w okolicach ud, brzucha, pośladków, bioder, pleców i kolan. Lipoliza pozwala także na usunięcie drugiego podbródka. Sam zabieg nie wymaga znieczulenia, gdyż jest bezbolesny. Operacja polega na podaniu za pomocą cienkiej igły do podskórnej tkanki tłuszczowej fosfatydylocholiny - substancji otrzymywanej z ziaren soi. Specyfik powoduje rozpad komórek tłuszczowych i służy jako transporter tłuszczu we krwi. Tłuszcz z uszkodzonej komórki jest wchłaniany przez naczynia limfatyczne, metabolizowany w wątrobie, po czym jest wydalany z moczem. Pozostałość komórek tłuszczowych zostaje usunięta przez makrofagi. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczą 2-3 zabiegi lipolizy iniekcyjnej. Kiedy tkanka tłuszczowa jest grubsza liczba zabiegów jest większa. Operacja jest krótka i trwa najdłużej 30 minut, a jej koszt wynosi 400 zł.

Lipoliza iniekcyjna – efekty

Efekty lipolizy iniekcyjnej nie są zauważalne natychmiast, gdyż proces trwa około 4-5 tygodni. Najczęściej widoczne są po 3 tygodniach po każdym zabiegu i jest to utrata od 2 do 5 cm w obwodzie w miejscu, w którym zastosowany jest preparat. Skóra  nad miejscem, w którym znika tłuszcz staje się bardziej napięta i zwarta. Komórki w czasie kuracji zostają zniszczone bezpowrotnie, dlatego efekt jest trwały. Po zabiegu w celu przyspieszenia wchłaniania podanej substancji można stosować masaże próżniowe, domowe, drenaże limfatyczne, ale nie jest to konieczne. Po operacji pacjent może odczuwać lekkie swędzenie, pieczenie i wrażliwość miejsca, które zostało poddane lipolizie. Dodatkowo widoczne są zaczerwienienia, opuchnięcia, krwiaki i siniaki. Mogą wystąpić też zaburzenia wegetatywne, biegunki, zwiększona potliwość i osłabienie. Wszystkie te objawy znikną samoistnie po około tygodniu. Zaleca się picie dużych ilości wody i przykładanie lodu na opuchnięte miejsca. Lipoliza iniekcyjna jest doskonałą metodą usunięcia nadmiaru tłuszczu dla kobiet po ciąży.

Lipoliza iniekcyjna – przeciwwskazania

Lipolizy iniekcyjnej nie zaleca się osobom z nadwagą i cukrzycą. Zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, osoby chorujące na raka wątroby i nerek. Ponadto cierpiącym na choroby tarczycy, zapalne skóry i alergie również nie zaleca się stosowania lipolizy. 

Przeładuj

Syn Małgorzaty Rozenek jest najpopularniejszym dzieckiem na Instagramie!

zobacz 02:22