lifting rzęs
©YakobchukOlena/Fotolia.com

Lifting rzęs to innowacyjna metoda trwałego podkręcania rzęs, która cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich kobiet, zainteresowanych nowinkami kosmetycznymi. Po zabiegu rzęsy są optycznie dłuższe, podkręcone, odżywione i bardziej zdyscyplinowane. Dzięki niemu można zrezygnować z codziennego używania zalotki, a tym samym zaoszczędzić kilka chwil przy wykonywaniu makijażu.

Obecnie jednym z najpopularniejszych kosmetycznych trenów są zadbane, a tym samym zdrowe, gęste i długie, rzęsy. Zadowalający efekt daje długotrwałe używanie odżywki stymulującej porost rzęs, codzienne podkręcanie ich zalotką oraz wysokiej jakości maskara. Można również skorzystać z kosmetycznych zabiegów: przedłużania lub liftingu rzęs.

Lifting rzęs – dla kogo jest przeznaczony?

Zabieg trwałego podkręcania rzęs (LVL – lenght volume lift) jest przeznaczony dla wszystkich kobiet, którym podoba się efekt, jaki daje podkręcenie rzęs zalotką. Po liftingu rzęs najbardziej spektakularne efekty zauważą posiadaczki naturalnie długich, lecz prostych rzęs. Częściej jednak z zabiegu korzystają kobiety o krótkich rzęsach, gdyż uniesione włoski wydają się optycznie dłuższe.

Jak wygląda zabieg LVL

LVL jest całkowicie nieinwazyjną metodą liftingu, polegającą na podkręceniu i uniesieniu rzęs od samej ich nasady. Wszystkie czynności wykonywane w ramach tego zabiegu trwają ok. 60 minut. Kosmetyczka nakłada preparat, umożliwiający swobodne modelowanie struktury rzęs. Pozwala on zmienić położenie związków cysteinowych (odpowiadających za naturalny wygląd rzęs), a tym samym odżywić włoski i odbudować ich strukturę. Następnym etapem jest podkręcenie rzęs przy użyciu niewielkich wałeczków lub silikonowych szablonów. Po 15-20 minutach zdejmuje się preparat i nakłada utrwalacz oraz oliwkę nabłyszczającą, które mają na celu przedłużyć efekt podkręcenia. Cena zabiegu w zależności od miasta i gabinetu kosmetycznego, waha się od 60 do nawet 200 zł.

Lifting rzęs nie niszczy naturalnych rzęs

Skład preparatów stosowanych podczas zabiegu trwałego podkręcania jest przyjazny dla rzęs. Oznacza to, że włoski rzęs nie są obciążone, a efekt może utrzymywać się nawet do trzech miesięcy.

Przeciwwskazania do liftingu rzęs

Mimo, że LVL jest nieinwazyjną metodą podkręcania rzęs, istnieje szereg przeciwwskazań do wykonywania tego zabiegu. Wśród nich znajdują się:

  • nadmierne wypadanie rzęs,
  • zapalenie spojówek,
  • choroby alergiczne oczu,
  • infekcje i stany zapalne oczu,
  • zespół suchego oka,
  • jaskra i zaćma.

Pielęgnacja rzęs po liftingu

W renomowanych salonach kosmetycznych po wykonaniu liftingu rzęs, klientki dostają serum nawilżające, które należy nakładać w domu przez około tydzień po zabiegu. Bardzo ważna jest także pielęgnacja rzęs, która pozwala dłużej cieszyć się efektem podkręcenia. Ponadto dobę po zabiegu nie należy: moczyć rzęs, trzeć oczu, aplikować maskary, korzystać z sauny i solarium oraz nakładać kremu w okolice oczu.

Więcej na temat trendy w makijazu Lifting