kosmetyczka wykonuje zabieg kriopeelingu kobiecie leżącej na łóżku kosmetycznym
© Artem/Adobe Stock

Kriopeeling to kuracja ciekłym azotem, która sprawdza się w leczeniu zmian trądzikowych, blizn oraz przebarwień na twarzy. Zabieg polega na zamrażaniu wierzchnich warstw skóry, wykonując jednocześnie masaż twarzy specjalnym urządzeniem.

 

Kriopeeling to jeden z zabiegów kosmetycznych, który warto zrobić wiosną, aby przygotować cerę na nadchodzące lato. Kuracja ciekłym azotem rewelacyjnie sprawdza się do pielęgnacji skóry z przebarwieniami, trądzikiem lub pozostałościami po przebytym trądziku. Zabieg kriopeelingu pomoże wygładzić cerę, pozbyć się nieestetycznych plam i wyprysków, zapewniając efekt zdrowej i promiennej skóry.

Co to jest kriopeeling?

Kriopeeling to jedna z metod stosowana w krioterapii, czyli leczeniu zimnem. Zabieg jest jest jednym z rodzajów fizycznych peelingów, polegającym na zamrażaniu wierzchnich warstw skóry, z pomocą ciekłego azotu. W czasie kriopeelingu wykonywany jest masaż twarzy specjalnym urządzeniem, które zamraża problematyczne miejsca na skórze strumieniem zimnego powietrza (czyli ciekłym azotem). Czynność powoduje odmrożenie tkanek, które ulegają samoistnemu zniszczeniu i oddzielają się od pozostałych warstw skóry.

Kriopeelingu - dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Wskazaniem do zabiegu kriopeelingu są różnego zmiany skórne na twarzy, głównie: trądzik, przebarwienia, a także blizny. Kuracja zimnem sprawdza się również u osób, u których na skórze widnieją pozostałości po przebytym wcześniej leczeniu trądziku, przez co cera nie wygląda estetycznie.  

Czy zabieg kriopeelingu boli?

Zabieg kriopeelingu może powodować lekki dyskomfort, spowodowany kierowaniem na skórę strumienia bardzo zimnego powietrza, jednak nie powinien dostarczać silnych dolegliwości bólowych. Kilka dni po kuracji cera może się lekko łuszczyć. Jest to jednak naturalna reakcja skóry i nie powinna być powodem do niepokoju.

Kriopeeling - cena, gdzie wykonać?

Cena jednorazowego zabiegu kriopeelingu twarzy wynosi ok. 150 zł. Aby kuracja przyniosła zamierzone efekty, powinna być powtórzona kilkakrotnie. Zalecana częstotliwość zabiegów zależy od stopnia natężenia zmian skórnych, dlatego warto w tej sprawie skonsultować się w renomowanym gabinecie kosmetycznym, gdzie wykonuje się tego typu zabiegi.  

 

Szukasz nowego sprzętu AGD, RTV lub elektroniki? Zobacz ofertę na stronie Neonet promocje.