Masaż blizn na twarzy
Image by LifetimeStock.com

Leczenie blizn – masaże ręczne i kostiumy

Masaż blizn na twarzy
Image by LifetimeStock.com

Leczenie blizn odbywa się poprzez stosowanie medykamentów, zabiegów oraz pielęgnację uszkodzonej tkanki skórnej. Lekarze zalecają masowanie zmienionych miejsc. W przypadku blizn pooperacyjnych należy odczekać, aż zostaną zdjęte szwy.

 

Na blizny dobrze wpływają masaże. Wskazane jest, aby w uszkodzoną tkankę skórną raz dziennie wcierać oliwkę dla dzieci. Bliznę należy masować, wykonując koliste ruchy, delikatnie dociskając palcami. Rozpoczęcie masaży oraz ich częstotliwość należy uzgodnić z lekarzem. Na rozległe blizny stosuje się uciskanie, które polega na noszeniu specjalnego kostiumu, który zakrywa uszkodzoną tkankę skórną. Materiał szczelnie opina skórę, ale jednocześnie pozwala jej oddychać. Kostium należy należy nosić zarówno w dzień, jak i w nocy przez kilka miesięcy. Zdjąć można go tylko na czas prysznica/kąpieli. Uprany kostium wystarczy wyżąć i już jest gotowy do założenia. Po leczeniu blizn masażami, zmieniona tkanka skórna staje się bledsza – a więc i mniej widoczna.

 

Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13