Rozstępy na brzuchu
©Artem Furman/Fotolia.com

Najskuteczniejszy sposób na pozbycie się rozstępów – na czym polega laserowe usuwanie rozstępów?

Rozstępy na brzuchu
©Artem Furman/Fotolia.com

Rozstępy są nieestetycznymi zmianami pojawiającymi się zwykle na udach, brzuchu, pośladkach, rękach, piersiach oraz plecach. Najczęstszą powstają w wyniku nadmiernego rozciągnięcia skóry, które spowodowane jest gwałtownym przytyciem lub przyrostem tkanki mięśniowej. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się rozstępów jest usuwanie laserowe, które pobudza organizm do produkcji kolagenu.

 

Wśród najczęstszych przyczyn powstawania rozstępów można wymienić: gwałtowny wzrost masy ciała lub tkanki mięśniowej, ciążę oraz przyjmowane leków, osłabiających strukturę skóry. Rozstępy pojawiają się również w wyniku rozciągnięcia skóry po operacji powiększania piersi.

Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów?

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się rozstępów jest zabieg, wykonywany laserem frakcyjnym. Zaletą tego lasera jest jego precyzyjność, która pozwala na skupienie wiązek światła w pożądanym miejscu. Ponadto światło lasera dociera do głębokich struktur skóry, dzięki czemu można mieć pewność, że nieestetyczne zmiany zostaną usunięte. Zabieg laserowego usuwania rozstępów jest całkowicie bezpieczny, a skóra po nim bardzo szybko się regeneruje. Sekret skuteczności tego zabiegu tkwi w wytwarzanych przez laser wiązkach światła, które oddziałując bezpośrednio na skórę, pobudzają ją do produkcji kolagenu, stanowiącego podstawowy budulec skóry. Poziom bólu, jaki towarzyszy laserowemu usuwaniu rozstępów, uzależniony jest przede wszystkim od rozległości zmian oraz miejsca, poddawanemu zabiegowi.

Efekty po laserowym usuwaniu rozstępów

Czas, po jakim są widoczne efekty po laserowym usuwaniu rozstępów, uzależniony jest w głównej mierze od stopnia zmian. Zazwyczaj jednak trzeba się uzbroić w cierpliwość, ponieważ spektakularne efekty mogą być widoczne po kilku tego typu zabiegach. Oprócz stopnia rozległości rozstępów, nie bez znaczenia jest również to, jak dawno one powstały. Starsze zmiany są trudniejsze do usunięcia, znacznie łatwiej jest usunąć zmiany świeże, dlatego nie należy zwlekać z decyzją. Tym bardziej, że raz na miesiąc można wykonać tylko jeden zabieg laserowego usuwania rozstępów. Odstęp pomiędzy seansami jest potrzebny na regenerację naskórka. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć zmianę koloru rozstępów oraz stopnia jędrności skóry. Po kilku seansach nieestetyczne zmiany stają się całkowicie niewidoczne i niewyczuwalne.

Przeciwwskazania do usuwania rozstępów laserem frakcyjnym

Wśród głównych przeciwwskazań do usuwania rozstępów laserem frakcyjnym, można wymienić:

  • ciążę i karmienie piersią,
  • przyjmowanie leków fotouczulających i immunosupresyjnych,
  • stosowanie preparatów z retinoidami,
  • skłonności genetyczne do powstawania blizn i rozstępów,
  • opalanie się co najmniej tydzień przed planowanym zabiegiem,
  • infekcję organizmu o podłożu bakteryjnym, wirusowym lub grzybiczym,
  • takie choroby, jak: łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, bielactwo, cukrzyca i nowotwory.

Laserowe usuwanie rozstępów – ile to kosztuje?

Cena laserowego usuwania rozstępów uzależniona jest przede wszystkim od stopnia zmian skórnych. Zazwyczaj jest ona ustalana z lekarzem w trakcie wstępnych konsultacji. Jeden zabieg zazwyczaj kosztuje od 200 do 500 zł. Nie bez znaczenia jest tu także renoma placówki, a także jej lokalizacja.

Przeładuj

"Rolnik szuka żony": Ania i Grzesiek Bardowscy zdradzili nam, ile wydali już na budowę domu! Oszałamiająca kwota

zobacz 02:44