kobieta jest badana przez lekarza w masce i rękawiczkach
Image by LifetimeStock.com

Zabiegi laserowe na zmarszczki – laser diodowy

kobieta jest badana przez lekarza w masce i rękawiczkach
Image by LifetimeStock.com

Laser diodowy znajduje zastosowanie w zabiegach na zmarszczki. Zabieg przeciwzmarszczkowy polega na zaaplikowaniu specjalnego kwasu hialuronowego na skórę, a następnie naświetlanie jej zimnym laserem. Pod jego wpływem, stymulowane jest powstawanie nowego kwasu hialuronowego w skórze.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to związek, który wiąże wodę w naskórku. Jest naturalnym składnikiem skóry, dlatego nie ma potrzeby wykonywania testów alergicznych – substancja jest całkowicie bezpieczna. W młodej skórze kwas hialuronowy występuje w dużej ilości, dzięki czemu nie pojawiają się zmarszczki, a skóra jest napięta i sprężysta. Wraz z wiekiem poziom kwasu hialuronowego spada, skóra nie ma już takiej umiejętności wiązania cząsteczek wody i zaczynają pojawiać się zmarszczki. Dlatego w wielu kosmetykach przeciwzmarszczkowych podstawowym składnikiem jest właśnie kwas hialuronowy.

Laser diodowy na zmarszczki

Podczas zabiegu przy użyciu lasera diodowego, najpierw aplikowany jest kwas hialuronowy przez system bardzo cienkich igieł. Po wniknięciu kwasu do skóry właściwej, skóra zostaje poddana działaniu lasera diodowego – promieniowanie ułatwia uwalnianie fragmentów kwasu hialuronowego oraz odtwarzanie struktur.

Wskazania do zabiegu laserem diodowym

Z połączonych mocy kwasu hialuronowego i lasera diodowego powinny skorzystać panie, mające problem z:

Przeciwwskazania do zabiegu laserem diodowym

Zabiegowi laserem diodowym nie należy się poddawać, jeśli tydzień przed zabiegiem skóra była wystawiona na ekspozycję na słońce. Zrezygnować z niego powinny też panie będące w ciąży, karmiące, a także osoby cierpiące na nowotwory.


Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30