siedząca kobieta w białej bieliźnie
Image by LifetimeStock.com

Laser diodowy – sposób na bezbolesną depilację

siedząca kobieta w białej bieliźnie
Image by LifetimeStock.com

Laser diodowy najbardziej znany jest z jego zastosowania w depilacji. Można go jednak stosować także na trądzik różowaty, znaczne zaczerwienienia skóry, rumień czy teleangiektazję (poszerzone drobne naczynia krwionośne, tzw. „pajączki”).

Zabieg fotodepilacji

Za pomocą lasera diodowego wykonuje się zabieg fotodepilacji. Polega on na niszczeniu cebulek włosowych przy pomocy wiązek światła. Kuracja laserowego usuwania owłosienia trwa kilka sesji. Zdarza się, że konieczne jest przeprowadzenie raz w roku sesji utrwalającej. Depilacji laserem diodowym nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, osoby cierpiące na choroby skóry, infekcje skórne, bielactwo i łuszczycę. Posiadanie rozrusznika serca również jest istotnym przeciwwskazaniem. Ze względów zdrowotnych nie ma przeciwwskazań dla osób o jasnych, siwych i rudych włosach, jednak jasne włoski nie reagują na światło lasera, w związku z tym zabieg po prostu może nie przynieść efektów. Zabiegowi nie powinny się poddawać osoby, które mają świeżą opaleniznę naturalną, po solarium lub jako efekt samoopalacza. Innymi przeciwwskazaniami jest obecność znamion na skórze, skłonność do przebarwień i bliznowców, owrzodzenia żylakowe.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserem diodowym

Skóra poddawana depilacji powinna być nawilżona, nie może być podrażniona ani sucha. Tuż przed zabiegiem trzeba zgolić włosy w depilowanym miejscu – przed pierwszym zabiegiem zrobi to osoba, która wykonuje zabieg, ponieważ musi przy okazji ocenić barwę i grubość włosów. Między zabiegami absolutnie nie można wyrywać włosów pęsetą, ponieważ może to podrażnić skórę. Można natomiast włosy golić, przycinać i depilować kremem do depilacji.

Postępowanie po zabiegu depilacji laserem diodowym

Po zabiegu depilacji laserem diodowym należy przez pierwsze 3 dni bardzo delikatnie obchodzić się ze skórą, myć ją żelem bezmydłowym lub mleczkiem bezalkoholowym. Nie powinno stosować się dezodorantów ani antyperspirantów, jednak jeśli jest taka potrzeba, można użyć zasypki np. Alantan. Skórę należy osuszać delikatnie, nie można jej mocno wycierać.

 

Urządzenie do wykonywania depilacji laserem diodowym można kupić za około 500 złotych, dzięki czemu można wykonywać depilację samodzielnie w domu. Pojedynczy zabieg w salonie kosmetycznym to koszt około 150 złotych za jedną część ciała.


Więcej na temat pielęgnacja ciała depilacja
Przeładuj

Wzruszające wyznanie Anny Dereszowskiej: "Straciłam mamę w wieku 9 lat, na szczęście..."

zobacz 02:10