wstrzykiwanie kwasu hialuronowego
©Robert Przybysz/Fotolia

Kwas hialuronowy w likwidowaniu kurzych łapek i worków pod oczami

wstrzykiwanie kwasu hialuronowego
©Robert Przybysz/Fotolia

Kwas hialuronowy (HA) występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Wraz z wiekiem tracimy ten cenny składnik, czego rezultaty widać przede wszystkim w pogorszeniu się kondycji skóry i pojawieniu się zmarszczek mimicznych. Kurze łapki czy worki pod oczami najczęściej są uwarunkowane genetycznie, dlatego dobrym sposobem na ich pozbycie się jest zabieg z użyciem kwasu hialuronowego.

 

Obrzęki i sińce pod oczami postarzają i powodują, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Gdy są uwarunkowane genetycznie, trudno zatuszować je kosmetykami. W medycynie estetycznej stosuje się kwas hialuronowy do wypełniania i wyrównywania niedoskonałości skóry oraz tkanki podskórnej, takich jak zmarszczki, bruzdy czy zagłębienia.

Jak wygląda i na czym polega zabieg z użyciem kwasu hialuronowego pod oczy?

Zabiegi polegające na ostrzykiwaniu okolicy oka kwasem hialuronowym są wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej oraz odpowiednio wykwalifikowany personel w gabinetach kosmetycznych. Ponieważ zabiegi te są nieinwazyjne nie jest konieczne żadne specjalne przygotowanie. Przeprowadzany jest jedynie wywiad, w trakcie którego eliminuje się ewentualne przeciwwskazania. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu (miejsce nakłucia smaruje się kremem znieczulającym, stosuje się też znieczulenie w zastrzyku – podobne do znieczulenia stomatologicznego) i polega na wstrzyknięciu w okolice dolnej powieki preparatu za pomocą cienkiej igły – wówczas wymagane jest kilkukrotne nakłuwanie skóry. Możliwe jest również zastosowanie cienkiej kaniuli – elastycznej rurki, którą wprowadza się preparat za pomocą jednego wkłucia. Po zakończeniu iniekcji (wstrzykiwania) osoba przeprowadzająca zabieg musi odpowiednio ułożyć substancję w skórze wykonując delikatny masaż.

 

Cena jednego zabiegu polegającego na usuwaniu bruzd, zmarszczek lub cieni pod oczami zależy od rodzaju użytego preparatu, gabinetu, w którym jest wykonywany oraz miasta i wynosi od 900 do 1900 zł.

Kody rabatowe Sephora to okazja, aby kupić najlepsze kremy z kwasem hialuronowym bez obaw o wysokie ceny.

Zalecenia po zabiegu i możliwe reakcje niepożądane po zabiegu kwasem hialuronowym

Pielęgnacja skóry po zabiegu polega na myciu twarzy specjalnymi dostępnymi w aptekach emulsjami. Do nawilżania twarzy również zalecane jest stosowanie specjalistycznych preparatów – tzw. emolientów (środki natłuszczające skórę). Najczęstsze działania niepożądane po zabiegu to: zasinienie i zaczerwienienie skóry, opuchlizna, swędzenie okolicy wkłucia, przebarwienia skóry i ropnie. Miesiąc po zabiegu niewskazane, a nawet zabronione jest korzystanie z zabiegów kosmetycznych oraz wykonywanie peelingów. Może to doprowadzić do podrażnień skóry.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego pod oczy?

Wpływ na końcowy efekt oraz na czas przez jaki utrzyma się on na skórze ma wiek, ogólna kondycja i zdrowie osoby poddawanej zabiegowi oraz rodzaj zastosowanego preparatu. Widoczny od razu po zabiegu polegającym na wstrzyknięciu pod skórę kwasu hialuronowego rezultat utrzymuje się około 8-12 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu przez organizm (biodegradacji). Palenie papierosów bardzo przyspiesza cofanie się efektów zabiegu. 


Przeładuj

Izabela Janachowska niepozwoliłaby korzystać córce z aplikacji randkowych! Wedding plannerka jest bardzo nieufna!

zobacz 03:12