

Kwas hialuronowy w likwidowaniu kurzych łapek i worków pod oczami
Kwas hialuronowy (HA) występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Wraz z wiekiem tracimy ten cenny składnik, czego rezultaty widać przede wszystkim w pogorszeniu się kondycji skóry i pojawieniu się zmarszczek mimicznych. Kurze łapki czy worki pod oczami najczęściej są uwarunkowane genetycznie, dlatego dobrym sposobem na ich pozbycie się jest zabieg z użyciem kwasu hialuronowego.
Obrzęki i sińce pod oczami postarzają i powodują, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną. Gdy są uwarunkowane genetycznie, trudno zatuszować je kosmetykami. W medycynie estetycznej stosuje się kwas hialuronowy do wypełniania i wyrównywania niedoskonałości skóry oraz tkanki podskórnej, takich jak zmarszczki, bruzdy czy zagłębienia.
Jak wygląda i na czym polega zabieg z użyciem kwasu hialuronowego pod oczy?
Zabiegi polegające na ostrzykiwaniu okolicy oka kwasem hialuronowym są wykonywane przez lekarzy medycyny estetycznej oraz odpowiednio wykwalifikowany personel w gabinetach kosmetycznych. Ponieważ zabiegi te są nieinwazyjne nie jest konieczne żadne specjalne przygotowanie. Przeprowadzany jest jedynie wywiad, w trakcie którego eliminuje się ewentualne przeciwwskazania. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu (miejsce nakłucia smaruje się kremem znieczulającym, stosuje się też znieczulenie w zastrzyku – podobne do znieczulenia stomatologicznego) i polega na wstrzyknięciu w okolice dolnej powieki preparatu za pomocą cienkiej igły – wówczas wymagane jest kilkukrotne nakłuwanie skóry. Możliwe jest również zastosowanie cienkiej kaniuli – elastycznej rurki, którą wprowadza się preparat za pomocą jednego wkłucia. Po zakończeniu iniekcji (wstrzykiwania) osoba przeprowadzająca zabieg musi odpowiednio ułożyć substancję w skórze wykonując delikatny masaż.
Cena jednego zabiegu polegającego na usuwaniu bruzd, zmarszczek lub cieni pod oczami zależy od rodzaju użytego preparatu, gabinetu, w którym jest wykonywany oraz miasta i wynosi od 900 do 1900 zł.
Zalecenia po zabiegu i możliwe reakcje niepożądane po zabiegu kwasem hialuronowym
Pielęgnacja skóry po zabiegu polega na myciu twarzy specjalnymi dostępnymi w aptekach emulsjami. Do nawilżania twarzy również zalecane jest stosowanie specjalistycznych preparatów – tzw. emolientów (środki natłuszczające skórę). Najczęstsze działania niepożądane po zabiegu to: zasinienie i zaczerwienienie skóry, opuchlizna, swędzenie okolicy wkłucia, przebarwienia skóry i ropnie. Miesiąc po zabiegu niewskazane, a nawet zabronione jest korzystanie z zabiegów kosmetycznych oraz wykonywanie peelingów. Może to doprowadzić do podrażnień skóry.
Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego pod oczy?
Wpływ na końcowy efekt oraz na czas przez jaki utrzyma się on na skórze ma wiek, ogólna kondycja i zdrowie osoby poddawanej zabiegowi oraz rodzaj zastosowanego preparatu. Widoczny od razu po zabiegu polegającym na wstrzyknięciu pod skórę kwasu hialuronowego rezultat utrzymuje się około 8-12 miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu przez organizm (biodegradacji). Palenie papierosów bardzo przyspiesza cofanie się efektów zabiegu.
- Okład z herbaty można stosować na oczy. Dzięki temu zmniejszysz opuchliznę i zaczerwienienie.
- Okolice oczu są narażone na powstawanie zmarszczek. Warto stosować kremy pod oczy.
- Podkrążone oczy nie wyglądają estetycznie. Na opuchliznę stosuj korektory.
- Małe oczy możesz optycznie powiększyć makijażem. Barwa cieni do powiek powinna kontrastować z tęczówką.
- Wystarczy kilka trików, by make-up powiększył niewielkie oczy. Zacznij robić kreskę cielistą kredką do oczu.
- Mroczki przed oczami mogą oznaczać różne schorzenia. Świadczą o guzach, anemii lub cukrzycy.
Najlepsze Promocje i Wyprzedaże
GABRIELLA
Pierwsze na świecie rajstopy wykonane w 100% z przędzy z recyklingu!
GABRIELLA
Wyjątkowe rajstopy funkcyjne w super cenach!
PERFUMY.PL
Sprawdź najlepsze męskie zapachy!
BODY BOOM
Peelingi wielokrotnie nagradzane przez branżę beauty!