peeling na twarz
©brainsil/fotolia

Kwas ferulowy w pielęgnacji twarzy

peeling na twarz
©brainsil/fotolia

Kwas ferulowy to substancja, która występuje w liściach i nasionach roślin. Kwas działa jako antyoksydant, a w połączeniu z witaminą C chroni przed promieniowaniem UV.

Co to jest kwas ferulowy?

Kwas ferulowy występuje w liściach, nasionach roślin, korze drzew iglastych, ziarnach pszenicy, ryżu, żyta i kukurydzy. Jest nową generacją peelingów chemicznych. Pozwala na transport substancji aktywnych za pomocą odpowiednich nośników. Ponadto kwas ferulowy bezpiecznie wchłania się w skórę i działa przeciwzapalnie. Jest cennym składnikiem kosmetyków.

Jak działa kwas ferulowy?

Kwas ferulowy zwiększa antyoksydacyjne właściwości witaminy C, E, wykazuje działanie przeciwzapalne i nawilża skórę. Ponadto kwas ferulowy chroni przed promieniowaniem UV i zwiększa ochronne działanie filtrów przeciwsłonecznych. Zaraz po zabiegu kwasem ferulowym skóra jest gładka i błyszcząca, a piegi, przebarwienia słoneczne czy zaczerwienienia redukują się. Dodatkowo kwas ferulowy zwiększa jędrność cery i wyrównuje jej koloryt. Co więcej, odżywia skórę, normalizuje keratynizację, a także przeciwdziała pojawieniu się i zmniejsza głębokość istniejących zmarszczek. Efekty po zabiegu kwasem ferulowym są trwałe. Zabieg powtarza się raz w miesiącu w celu odświeżenia i regeneracji skóry.

Peeling kwasem ferulowym

Pamiętaj, aby tydzień przed peelingiem kwasem ferulowym nie stosować środków opalających, specyfików drażniących skórę, dermabrazji i depilacji bądź woskowania. Kwas ferulowy o niskim stężeniu nie powoduje szczypania ani pieczenia.

 

Peeling kwasem ferulowym wykonywany jest u kosmetyczki. Na początku zabiegu trzeba odtłuścić skórę i nałożyć pierwszą warstwę peelingu z kwasu ferulowego. Kwas ferulowy zostanie głębiej wtłoczony przez wmasowanie go w skórę. Kiedy na twarzy pojawi się biała maska ponownie trzeba nałożyć kolejną warstwę roztworu i rozmasować go na skórze. Następnie aplikuje się preparat, zawierający substancje aktywne, takie jak retinol, czy nikotynamid, które korzystnie działają na skórę. Z nałożonymi na twarz specyfikami pacjent udaje się do domu i zmywa maskę po 8-10 godzinach. Po 3-4 dniach od zabiegu skóra złuszczy się, aby całkowicie się odnowić. W przypadku podrażnionej skóry bądź przyjmowania leków na bazie witaminy A nie zaleca się stosowania peelingu kwasem ferulowym. 


Więcej na temat peeling pielęgnacja twarzy
Przeładuj

Gorąca bitwa Patryka i Karola w "The Voice of Poland"! Jurorzy nie wytrzymali...

zobacz 01:48