zabiegi na zmarszczki
©Wojciech Serwach/Fotolia

Zabiegi odmładzające skórę wokół oczu: laser, mezoterapia, botoks, kwas hialuronowy

zabiegi na zmarszczki
©Wojciech Serwach/Fotolia

Kurze łapki pojawiają się na delikatnej skórze wokół oczu. W miarę upływu czasu skóra traci elastyczność, nawilżenie i gładkość. Medycyna estetyczna oferuje całą gamę zabiegów, które skutecznie likwidują problem kurzych łapek na jakiś czas.

Odmładzające skórę wokół oczu zabiegi laserowe

Laserowe zabiegi na kurze łapki pobudzają komórki do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra jest sprężysta a worki i cienie pod oczami są wygładzone. Zabieg laserem trwa około 30 minut. Koszt: 300-500 zł.

Mezoterapia igłowa i bezigłowa na zmarszczki mimiczne wokół oczu

Pogrubienie delikatnej skóry wokół oczu dzięki czemu jest mniej podatna na powstawanie zmarszczek osiąga się za pomocą wprowadzania pod skórę koktajlu zawierającego składniki nawilżające, rewitalizujące, rozjaśniające cienie, przeciwobrzękowe i stymulujące. Dokonuje się tego za pomocą zastrzyków (mezoterapia igłowa) lub wtłacza przy użyciu fal radiowych albo wody pod wysokim ciśnieniem (mezoterapia bezigłowa). Najczęściej stosowane są substancje takie jak: kwas hialuronowy, biotyna, kofeina, krzemionka, L-karnityna i kwas askorbinowy. Mezoterapię wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Najlepsze efekty uzyskiwane są po 4-5 zabiegach wykonanych w odstępach jedno lub dwutygodniowych. Zabieg ten należy cyklicznie powtarzać, średnio co 12 miesięcy. Efekt jest natychmiastowy i utrzymuje się około roku. Koszt jednego zabiegu to około 500-700 zł.

Zabiegi na kurze łapki: osocze bogatopłytkowe, czyli kuracja odmładzająca własnym osoczem

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to zabieg regenerujący i odmładzający. Polega na wstrzykiwaniu w skórę wokół oczu osocza odwirowanego z krwi osoby, która poddaje się zabiegowi. Dzięki wykorzystaniu komórek z własnej krwi zabieg ten obarczony jest minimalnym ryzykiem niepowodzenia. Efekty widoczne są po około 48 godzinach od zabiegu, ponieważ wtedy rozpoczyna się rewitalizacja komórek. Zalecane jest cykliczne wykonywanie zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w kilkumiesięcznych odstępach czasowych. Koszt to około 400-2500 zł.

Botoks (toksyna botulinowa) na zmarszczki wokół oczu

Redukcja napięcia mięśniowego poprzez blokowanie przewodzenia impulsów pobudzających do skurczów – to zabieg z użyciem botoksu. Efekty wygładzenia kurzych łapek pojawiają się po tygodniu od momentu wstrzyknięcia toksyny botulinowej w okolice oczu. W zależności od kondycji skóry efekt wygładzenia kurzych łapek może utrzymywać się około 6 miesięcy. Koszt: 250-800 zł.

Wypełnianie zmarszczek wokół oczu kwasem hialuronowym

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to wstrzykiwanie (za pomocą cienkiej igły lub cienkiej elastycznej kaniuli) żelu zawierającego kwas hialuronowy. Efekt po zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się około 12 miesięcy. Kwas hialuronowy likwiduje cienie pod oczami, napina i ujędrnia skórę, znacznie spłyca kurze łapki. Koszt: 600-1200 zł.


Przeładuj

"Love Island": Caroline i Mateusz mają nietypowy plan na wydanie nagrody głównej! Na to pójdzie 100 tysięcy?!

zobacz 02:11