Brzuch i miarka krawiecka
Flickr/Helga Weber/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Odchudzanie przez zamrażanie tłuszczu

Brzuch i miarka krawiecka
Flickr/Helga Weber/CC BY-ND 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Kriolipoliza to zabieg wyszczuplający, który polega na oziębianiu tkanki podskórnej i usunięciu komórek tłuszczowych. Kriolipolizę stosuje się w celu wyszczuplenia ciała, szczególnie gdy mamy do czynienia z uporczywym, zalegającym tłuszczem.

 

Amerykańscy lekarze opublikowali w 2009 roku wyniki swoich badań, wedle których komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na temperaturę niż otaczające je tkanki. W temperaturze 0 stopni ulegały całkowitemu zniszczeniu. Mechanizm ten ma zastosowanie w zabiegu kriolipolizy. Polega on na przechwytywaniu komórek z tkanki podskórnej (na zasadzie odsysania poprzez wytwarzanie próżni), po czym ich oziębianiu. Komórki tłuszczowe są stopniowo eliminowane i wydalane z organizmu.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Podczas zabiegu usuwane są tylko i wyłącznie komórki tłuszczowe – skóra, mięśnie, naczynia krwionośne czy nerwy pozostają bez szwanku. Całość procedury jest nieinwazyjna i niechirurgiczna – od razu po zabiegu można wrócić do normalnego funkcjonowania. Mogą wystąpić zaczerwienienia, obrzęki i siniaki, zwłaszcza przy wrażliwej skórze, jednak ustępują w ciągu 2-3 dni.

 

Pierwsze efekty widoczne są nie bezpośrednio po zabiegu, ale po 3-4 dniach. Procedurę w tym samym miejscu można powtórzyć po 6 tygodniach. Pamiętajmy, że kriolipoliza powinna odbywać się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Ceny kriolipolizy na jedną część ciała rozpoczynają się od 80 zł. Poleca się łączenie metody z zabiegiem elektroporacji, czyli rodzajem mezoterapii wykonywanym bez użycia igieł.

Przeciwwskazania do kriolipolizy

Z wykonaniem kriolipolizy muszą wstrzymać się kobiety w ciąży i karmiące piersią. Oprócz tego przeciwwskazaniami są wszelkie dolegliwości skóry jak pokrzywka, stany zapalne i rany, ponieważ zabieg może je dodatkowo podrażnić i zaognić. Osoby cierpiące na chorobę Raynauda i na krioglobulinemię nie mogą korzystać z zabiegów związanych z niską temperaturą, w tym kriolipolizy.

 

Podczas stosowania diety i uprawiania sportu ciało traci wagę i objętość całościowo. Kriolipoliza natomiast jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cierpią na nadmiar tkanki tłuszczowej skoncentrowanej w jednym miejscu.

 

Więcej na temat odchudzanie medycyna estetyczna
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36