kobieta z długimi włosami
Flickr/ tommerton2010/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Nieoperacyjna plastyka kształtu nosa – kwas hialuronowy

kobieta z długimi włosami
Flickr/ tommerton2010/ CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Korekta nosa kwasem hialuronowym to zmiana wyglądu nosa i usunięcie mankamentów będących przyczyną kompleksów lub utrudniających prawidłowe funkcjonowanie.

Przeciwwskazania do korekcji nosa kwasem hialuronowym

Przeciwwskazaniami do zabiegu korekcji nosa kwasem hialuronowym są:

  •  ciąża i okres laktacji,
  •  aktywne zmiany skórne takie jak opryszczka i trądzik,
  •  choroby autoimmunologiczne,
  •  alergia na jakikolwiek składnik leku lub preparatu znieczulającego,
  •  skłonność do powstawania przerostowych blizn.

Korekcja nosa kwasem hialuronowym – na czym polega?

Wskazaniem do korekty nosa kwasem hialuronowym są przede wszystkim: garb nosa, widoczne ubytki i zakrzywienia oraz zachwianie naturalnych proporcji w budowie. Dzięki zabiegowi uzyskuje się poprawę symetrii, korekcję ubytków oraz odpowiedni do twarzy, wymodelowany kształt nosa. Przez około 7 dni poprzedzających zabieg nie należy przyjmować leków rozrzedzających krew (tj. aspiryny) oraz przeciwzapalnych i przeciwkrzepliwych. Lekarz podczas konsultacji dokładnie objaśni cały zabieg i zaleci dalsze postępowanie. Miejsce nakłucia jest dezynfekowane specjalnym kremem lub zastrzykiem znieczulającym. Zabieg polega na wstrzyknięciu bezpośrednio w korygowane miejsce żelu zawierającego kwas hialuronowy. Iniekcja odbywa się za pomocą cienkiej igły lub kaniuli (elastycznej cienkiej rurki). Lekarz na koniec wykonuje masaż, który ma na celu równomierne rozprowadzenie preparatu i niedopuszczenie do powstania grudek.

Korekcja nosa kwasem hialuronowym – zalecenia po zabiegu i możliwe działania niepożądane

Po zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym należy unikać promieniowania UVA i UVB (słońce, solarium) oraz nie narażać się na drastyczne wahania temperatur (sauna). Może pojawić się niewielki siniak w miejscu nakłucia, obrzęk, lekki ból lub nadwrażliwość nosa i jego okolicy. W ciągu 3-5 dni objawy te powinny samoistnie ustąpić.

Nieinwazyjna korekta nosa kwasem hialuronowym - cena

Należy pamiętać, aby korzystać z usług sprawdzonych gabinetów, klinik medycyny estetycznej i wykwalifikowanych specjalistów. Cena zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym waha się od 500 zł do 3500 zł w zależności od lekarza i rodzaju korekcji (duża lub mała). 

Przeładuj

Doda zdradziła nam, gdzie odbędzie się druga edycja koncertu "Artyści przeciw nienawiści"

zobacz 00:49