Kobieta z pięknymi włosami
©mariesacha/Fotolia

Jak działa kawa na włosy i jak należy ją stosować?

Kobieta z pięknymi włosami
©mariesacha/Fotolia

Kawa na włosy może być stosowana w postaci płukanki lub peelingu. Dzięki zawartości kofeiny wspomaga ukrwienie skóry głowy i regenerację mieszków włosowych, sprawia przy tym, że włosy rosną szybciej. Można stosować ją też po to, żeby w naturalny sposób lekko przyciemnić włosy.

Jak przygotować i stosować płukankę do włosów z kawy?

Dwie czubate łyżki mielonej kawy należy zalać szklanką (ok. 200 ml) wrzącej wody i przez 15 minut parzyć pod przykryciem. Następnie napar trzeba przecedzić przez sitko. Płukankę można też przygotować w kawiarce o pojemności ok. 200 ml z takiej samej ilości mielonej kawy.

 

Lekko ostudzoną kawą należy wypłukać włosy po umyciu. Na głowę można założyć turban z ręcznika lub foliowy czepek. Po ok. 30 minutach głowę należy opłukać chłodną wodą. Płukankę można stosować po każdym myciu głowy.

Jak przygotować i stosować peeling z kawy do skóry głowy?

Po zaparzeniu kawy należy zostawić „fusy”. Tą zmieloną, namoczoną kawą należy przed umyciem włosów delikatnie, okrężnymi ruchami masować skórę głowy przez ok. 3-5 minut. Następnie należy dokładnie umyć głowę, ponieważ zmielone ziarna kawy mogą pozostawać we włosach. Peeling z kawy można stosować raz w tygodniu.

Jak działa kawa stosowana na włosy?

Kawa stosowana na włosy zarówno w formie płukanki, jak peelingu, poprawia ukrwienie skóry głowy, oczyszcza ją i stymuluje porost włosów. Wygładza przy tym ich strukturę, dzięki czemu stają się miękkie i błyszczące. Płukanka z kawy może nieznacznie przyciemniać kolor włosów, dlatego nie jest polecana blondynkom, które chcą utrzymać jasny kolor włosów. Mogą ją natomiast stosować osoby, które chcą o jeden ton przyciemnić włosy.


Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48