Kobieta na połowie twarzy ma nałożoną odżywczą maseczkę.
©Masson/stock.adobe.com

Jakie zabiegi na twarz warto wykonać latem?

Kobieta na połowie twarzy ma nałożoną odżywczą maseczkę.
©Masson/stock.adobe.com

Zabiegi medycyny estetycznej często nie są zalecane latem, gdyż skóra po nich może być podrażniona, a przez to bardziej podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Warto jednak podkreślić, że niektóre działania kosmetyczne są dozwolone – zalicza się do nich np. zabiegi redukujące zmarszczki oraz mezoterapię osoczem bogatopłytkowym.

 

Jeśli skóra wystawiona  jest na działanie promieni słonecznych, z czasem staje się sucha i napięta, a często nawet swędzi. Do tego zaczynają pojawiać zmarszczki i przebarwienia. Dlatego właśnie latem trzeba o nią szczególnie zadbać, decydując się na działania ochronne i wzmacniające. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem będą zabiegi w gabinetach kosmetycznych, które wykonywane przez profesjonalistów idealnie poprawią jej wygląd.

 

Zabieg idealny na lato? Mezoterapia bezigłowa

 

Mezoterapia bezigłowa nie jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego z powodzeniem można stosować ją latem. Dzięki niej można głęboko nawilżyć skórę, ale także dostarczyć jej cennych właściwości odżywczych oraz wygładzić zmarszczki. W przeciwieństwie do zabiegów inwazyjnych, mezoterapia bezigłowa jest bezpiecznym i przyjemnym zabiegiem, który poprawia nie tylko wygląd, ale również kondycję skóry. Poza tym mezoterapia redukuje bruzdy oraz ujędrnia skórę, a przy tym w letni dzień jest niezwykle odprężającym zabiegiem.

 

Zabiegi medycyny estetycznej: Na upały peeling mlekowy

 

Kwas mlekowy jest kwasem, który występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Peeling z użyciem kwasu mlekowego to zabieg, który skutecznie odświeża, rozjaśnia i wygładza zmęczoną promieniami słońca skórę. Tym samym, korzystając z niego w gabinecie kosmetycznym, w kilka chwil uzyskuje się głęboko nawilżoną skórę. Ponadto zabieg ten przyczynia się do jej odmłodzenia, gdyż skutecznie odbudowuje włókna kolagenowe i elastyny. Peeling kwasem mlekowym jest jednym z najdelikatniejszych peelingów chemicznych.

 

Jakie jeszcze zabiegi medycyny estetycznej wykonać latem?

 

Latem można poddawać się również zabiegom kosmetycznym, które skutecznie likwidują skutki procesu starzenia się, czyli zmarszczki i bruzdy. Można skorzystać również z takich, które wykorzystują kwas hialuronowy bądź botoks, czyli np. zabieg stosowany podczas nadpotliwości lub zabieg powiększania ust. Okazuje się, że również latem istnieje wiele zabiegów medycyny estetycznej, które bez przeszkód można wykonać. Takie zabiegi pozwalają zatrzymać efekty starzenia się skóry, ale też korygują niedoskonałości, leczą problemy skóry oraz stanowią niezwykle relaksujące chwile podczas uciążliwych upałów.

Więcej na temat peeling mezoterapia
Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13