specjalista usuwa blizny laserem
©nikolasvn/Fotolia

Usuwanie blizny za pomocą lasera

specjalista usuwa blizny laserem
©nikolasvn/Fotolia

Laserowe usuwanie blizn jest najskuteczniejszą metodą pozbycia się blizn potrądzikowych, pourazowych i pooperacyjnych. Zabieg jest bezbolesny, a efekty po nim są trwałe i zadowalające.

Blizna – czym jest?

Blizna jest śladem, który wystąpił po naturalnym procesie gojenia się rany. Blizna nie tylko wygląda nieestetycznie, ale też jest przyczyną dyskomfortu psychicznego osób ją posiadających. Niektóre z blizn, przeważnie te twarde, są bolesne.

Zabiegi usuwające blizny – laserowe usuwanie blizn

Przed operacją laserowego usuwania blizn nie należy opalać skóry i stosować peelingów chemicznych, czy maseczek na twarz. Za pomocą lasera można usunąć blizny potrądzikowe, pourazowe i pooperacyjne. Przed laserowym usunięciem blizny na miejsce, w którym będzie przeprowadzany zabieg nakładany jest krem znieczulający. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a czas trwania operacji zależy od powierzchni blizny. Usuwanie blizn metodą laserową stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastycznych. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta, a objawy znikną po około 2 dniach. Po tym czasie skóra zacznie brązowieć i pokrywać się strupkiem. Jej odnowa i regeneracja trwa przez około 4-6 tygodni. Po tym czasie można ponowić zabieg. Laserowe usuwanie blizn kosztuje od 900-2000 zł. NFZ niestety nie refunduje zabiegów laserowych.

Laserowe usuwanie blizn – zalecenia

Po operacji laserowego usuwania blizn skórę należy nawilżać specjalnymi maściami przepisanymi przez lekarza i chronić przed promieniami słonecznymi. Zaleca się też unikania gorących kąpieli. Osoba poddająca się zabiegowi może powrócić do pracy po 3-4 dniach od operacji

Laserowe usuwanie blizn – przeciwwskazania

Laserowemu usuwaniu blizn nie powinny się poddawać osoby zażywające sterydy, leki przeciwdepresyjne, antybiotyki i zioła światłoczułe, takie jak, nagietek, skrzyp polny, czy dziurawiec. Ponadto zabiegu nie zaleca się osobom chorującym na raka, kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Osoby cierpiące na cukrzycę i po opalaniu słonecznym także nie mogą przystąpić do zabiegu. 


Więcej na temat zabiegi laserowe Blizny
Przeładuj

Ewa Kasprzyk będzie jak babcia Wolańska w czwartej części "Kogla Mogla"?! Wszystko przez... Shakirę!

zobacz 02:36