kobieta z tatuażem na łopatce i po ukryciu go
©glisic_albina/Fotolia.com

Niezawodne sposoby na zakrycie tatuażu: kosmetyki kamuflujące i plastry maskujące

kobieta z tatuażem na łopatce i po ukryciu go
©glisic_albina/Fotolia.com

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na zamaskowanie swojego tatuażu. Najłatwiejszym z nich jest użycie do tego celu mocno kryjących kosmetyków – najlepiej sprawdzą się korektory i kamuflaże do zadań specjalnych. Oprócz tego tatuaż można zakryć specjalnymi plastrami maskującymi. Ostatecznym rozwiązaniem jest zakrycie tatuażu innym.

Tatuaż jest formą ozdoby ciała, którą wykonuje się przy użyciu tuszu zmieniającego pigment skóry. Mimo że na ogół eksponuje się wytatuowane miejsce, to część osób w niektórych sytuacjach, jak np. ślub czy rozmowa o pracę, chce zamaskować swój tatuaż. Inną motywacją ukrycia ozdoby jest również wstydliwy wzór lub nieprzyjemne konotacje, pośrednio związane z tatuażem.

Kosmetyki kamuflujące do zakrycia tatuażu

Najszybszym sposobem na zamaskowanie tatuażu jest skorzystanie z korektora i kamuflażu do zadań specjalnych. Najlepiej do tego celu używać kosmetyków profesjonalnych firm charakteryzatorskich, ponieważ mają najlepszą jakość i pigmentacją. Poza tym, tego typu kosmetyki powinny odznaczać się również odpornością na wodę i ścieranie. Przed aplikowaniem korektora lub kamuflażu należy wykonać peeling w celu wyrównania powierzchni skóry. Kosmetyki najlepiej nakładać gąbeczką lub wklepywać palcami. Po ich aplikacji na zamaskowany tatuaż należy nałożyć transparentny puder utrwalający.

Plastry maskujące tatuaż

Innym popularnym sposobem na zakrycie tatuażu są plastry maskujące. Wykorzystuje się je również do zatuszowania blizn, przebarwień czy opryszczki. Dostępne są one w aptece za kilkanaście złotych. Podobnie jak w przypadku aplikacji kosmetyku kamuflującego, przed przyklejeniem plastra maskującego, warto wcześniej wykonać peeling. Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze przy maskowaniu niewielkich tatuaży – w innych przypadkach plaster może wyglądać bardzo nieestetycznie.

Przykrycie tatuażu innym

Skutecznym i trwałym sposobem na zamaskowanie swojego tatuażu jest przykrycie go innym. Taka opcja jest atrakcyjna dla osób, które chcą na zawsze pozbyć się tatuażu, a z jakichś przyczyn nie chcą poddać się laserowemu usuwaniu zdobienia. Osoby, które zdecydują się na tę opcję, powinny udać się do profesjonalnego salonu tatuażu.

Więcej na temat ozdabianie ciała Tatuaże
Przeładuj

W niedzielę wybierzemy też pierwszą damę! Kim są i czym zajmują się żony kandydatów na prezydenta?

zobacz 03:19