Brzuch kobiety w ciąży
Pixabay/Greyerbaby/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Ujędrnianie brzucha po ciąży endomasażem i masażem rolletic

Brzuch kobiety w ciąży
Pixabay/Greyerbaby/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Masaże są dobrymi metodami ujędrniającymi skórę brzucha po ciąży. Po porodzie brzuch jest zwiotczały, pozbawiony elastyczności i sprężystości. Endomasaż i masaż rolletic wpłyną stymulująco na produkcję kolagenu w skórze, odpowiedzialnego za sprężystość skóry.

 

Masaże zwiększają elastyczność i sprężystość skóry na brzuchu. Można z nic korzystać zamiast lub obok inwazyjnych zabiegów, wykonywanych w gabinecie chirurgii plastycznej czy salonie kosmetycznym. Masaże są o wiele tańsze i bezpieczniejsze dla młodych mam niż zabiegi medycyny estetycznej.

Endomasaż – masaż pod ciśnieniem

Endomasaż (nazywany potocznie masażem podciśnieniowym) rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa przepływ płynów pod skórą (krwi i limfy), przez co przyspiesza metabolizm i ujędrnia skórę. Wykonywany jest za pomocą głowicy, wyposażonej w dwie rolki i komorę ssącą. Fałd skórny jest wsysany pomiędzy wałki, dzięki czemu masowany jest z zewnętrznej i wewnętrznej strony skóry. Masaż jest bezbolesny i trwa pół godziny. Po zabiegu można zauważyć lekkie zasinienie skóry. Koszt endomasażu wynosi około 50 zł.

Masaż rolletic – masująca akupunktura

Masaż rolletic – masaż wykonywany urządzeniem, które zaprojektowane zostało na podstawie wiedzy o akupunkturze i jej najważniejszych punktach. Mimo że nie występuje tutaj tradycyjne dla tej metody nakłuwanie, to masaż wykorzystuje linie i punkty na brzuchu, które w akupunkturze spełniają ważną funkcję dla całego organizmu. Masaż redukuje tkankę tłuszczową oraz poprawia napięcie skóry. Wykonywanie masażu 2 razy w tygodniu sprawi, że po kilku tygodniach zauważysz pierwsze efekty. Jeden masaż trwa około godziny i kosztuje około 20 zł.

 

Aby wzmocnić efekt masaży można sięgnąć również po bieliznę korygującą (przede wszystkim majtki z wysokim stanem). Wymodelują sylwetkę, utrzymają efekt masażu oraz opinając ciało zaczną stymulować tkankę skórną do produkcji kolagenu. 


Więcej na temat ciąża pielęgnacja ciała
Przeładuj

Anna Mucha w półfinale "Czaru Par"! "Małżeństwo to jest obóz przetrwania"

zobacz 00:30