Brzuch kobiety w ciąży
Pixabay/Greyerbaby/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Ujędrnianie brzucha po ciąży endomasażem i masażem rolletic

Brzuch kobiety w ciąży
Pixabay/Greyerbaby/CC0 1.0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0

Masaże są dobrymi metodami ujędrniającymi skórę brzucha po ciąży. Po porodzie brzuch jest zwiotczały, pozbawiony elastyczności i sprężystości. Endomasaż i masaż rolletic wpłyną stymulująco na produkcję kolagenu w skórze, odpowiedzialnego za sprężystość skóry.

 

Masaże zwiększają elastyczność i sprężystość skóry na brzuchu. Można z nic korzystać zamiast lub obok inwazyjnych zabiegów, wykonywanych w gabinecie chirurgii plastycznej czy salonie kosmetycznym. Masaże są o wiele tańsze i bezpieczniejsze dla młodych mam niż zabiegi medycyny estetycznej.

Endomasaż – masaż pod ciśnieniem

Endomasaż (nazywany potocznie masażem podciśnieniowym) rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa przepływ płynów pod skórą (krwi i limfy), przez co przyspiesza metabolizm i ujędrnia skórę. Wykonywany jest za pomocą głowicy, wyposażonej w dwie rolki i komorę ssącą. Fałd skórny jest wsysany pomiędzy wałki, dzięki czemu masowany jest z zewnętrznej i wewnętrznej strony skóry. Masaż jest bezbolesny i trwa pół godziny. Po zabiegu można zauważyć lekkie zasinienie skóry. Koszt endomasażu wynosi około 50 zł.

Masaż rolletic – masująca akupunktura

Masaż rolletic – masaż wykonywany urządzeniem, które zaprojektowane zostało na podstawie wiedzy o akupunkturze i jej najważniejszych punktach. Mimo że nie występuje tutaj tradycyjne dla tej metody nakłuwanie, to masaż wykorzystuje linie i punkty na brzuchu, które w akupunkturze spełniają ważną funkcję dla całego organizmu. Masaż redukuje tkankę tłuszczową oraz poprawia napięcie skóry. Wykonywanie masażu 2 razy w tygodniu sprawi, że po kilku tygodniach zauważysz pierwsze efekty. Jeden masaż trwa około godziny i kosztuje około 20 zł.

 

Aby wzmocnić efekt masaży można sięgnąć również po bieliznę korygującą (przede wszystkim majtki z wysokim stanem). Wymodelują sylwetkę, utrzymają efekt masażu oraz opinając ciało zaczną stymulować tkankę skórną do produkcji kolagenu. 


Więcej na temat ciąża pielęgnacja ciała
Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33