Walentynki: olejek do masażu – jak przygotować naturalny afrodyzjak?

Hiszpańska mucha, imbir czy lubczyk to najpopularniejsze afrodyzjaki. O ile jednak imbirem czy lubczykiem łatwo doprawić walentynkową kolację, to zażywanie hiszpańskiej muchy w tabletkach już romantyczne nie jest. Szczególnie, że tak naprawdę to substancja pochodząca od… chrząszcza. Chemiczne mieszanki zwiększające popęd seksualny warto więc zamienić na naturalne afrodyzjaki.

Olejek do masażu erotycznego – jak zrobić?

Samodzielne przygotowanie aromatycznego olejku do masażu jest dziecinnie proste i niedrogie. Najpierw trzeba wybrać bazę olejową spośród bezpiecznych dla skóry w stężeniu 100 % olei roślinnych. Do nich zalicza się m.in. olej ze słodkich migdałów, olej z pestek winogron, olej ryżowy, olej arganowy czy olej jojoba. Następnie należy przelać olej do szklanego pojemnika (można wykorzystać zużyte opakowanie po serum). Jeśli chcemy, by naturalny afrodyzjak posłużył dłużej niż tylko w walentynkowy wieczór, warto przygotować go więcej. Na dziesięć masaży potrzebne będzie ok. 150ml oleju. Potem wystarczy do bazy olejowej dodać odpowiednią ilość olejków eterycznych (do kupienia w drogeriach ok. 7 zł za sztukę).

Olejek do masażu - składniki:

  • 150 ml wybranego oleju (można połączyć dwa rodzaje np. 100 ml oleju z pestek winogron i 50ml oleju ryżowego)
  • od 45 do 90 kropelek olejków eterycznych (maksymalnie trzy zapachy)

Jakie zapachy są afrodyzjakami?

Drugim krokiem w przygotowaniu naturalnego afrodyzjaku do walentynkowego masażu jest wybór aromatu. Nie od dziś wiadomo, że zapachy mogą zwiększać popęd seksualny i wpływać na potencję. Jednym z najsilniejszych afrodyzjaków jest jaśmin i to dlatego często jest składnikiem luksusowych perfum. Zmysły rozpala także olejek eteryczny z Dalekiego Wschodu, pochodzący z kwiatów drzewa ylang-ylang. Ylang-ylang nie tylko podnosi libido, ale także odpręża. Popularnym aromatem wśród afrodyzjaków jest też drzewo sandałowe, paczula czy geranium.

Afrodyzjaki dla niej i dla niego

Zapachy rozbudzające namiętność działają inaczej w zależności od płci. Dlatego inne afrodyzjaki powinny stosować kobiety, a inne ich partnerzy. Korzenna woń imbiru, goździków czy cynamonu to doskonałe afrodyzjaki dla mężczyzn. Ich ostry zapach stymuluje układ nerwowy i pobudza funkcje seksualne. Kobiece libido natomiast rozbudzi olejek z drzewa różanego, uważany od wieków za zapach miłości, także ze względu na koszty pozyskania. Do wytworzenia 1kg esencji olejku z drzewa różanego potrzebnych jest aż 5000kg płatków kwiatów!

Masaż z afrodyzjakiem

Wykorzystanie olejku do masażu z afrodyzjakiem jest jeszcze prostsze niż jego przygotowanie. Trzeba tylko pamiętać o rozgrzaniu olejku w dłoniach albo kąpieli wodnej. Erotyczny masaż można rozpocząć zarówno od karku, jak i od stóp, które posiadają wiele stref erogennych. Dalsze punkty programu, czas trwania masażu czy siła nacisku zależą już od upodobań partnerów. Walentynkowy wieczór ma być przede wszystkim przyjemnością!  

Więcej na temat Walentynki
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48