Kobieta masuje nogi rękawicą do masażu
©Robert Przybysz/Fotolia

Implanty łydek – powiększanie łydek implantami

Kobieta masuje nogi rękawicą do masażu
©Robert Przybysz/Fotolia

Na wszczepienie implantów łydek decyduje się coraz więcej osób niezadowolonych z wyglądu nóg – kształtu lub wielkości łydek. Operacja plastyczna ma wpływ zarówno na stan fizyczny, jak i psychiczny osoby niezadowolonej ze swojego wyglądu, która często przez wiele lat zasłaniała łydki. Implanty łydek mogą pomóc osobom po zmianach pourazowych zredukować efekt krzywych nóg. Na konsultację chirurgiczną warto przygotować listę pytań, ponieważ nie w pełni przemyślana decyzja o wszczepieniu implantów łydek może rodzić frustrację i niezadowolenie po wykonaniu operacji plastycznej.

Implanty łydek – wskazania do wykonania zabiegu

Implanty łydek pomagają wyrównać dysproporcje między udami a dolną częścią nóg, a także między samymi łydkami. Zabieg jest wskazany dla osób po przebytych chorobach takich, jak: rozszczep kręgosłupa, choroba Heinego-Medina (wirusowa choroba zakaźna), niektóre stany pourazowe. Implanty łydek wstawia się zarówno kobietom, jak i mężczyznom – kobietom zależy zwykle na uzyskaniu bardziej kobiecego, symetrycznego kształtu, panom zaś na rozbudowaniu mięśni.

Implanty łydek – przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Wszczepienie implantów nie jest możliwe u osób z nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami krzepliwości krwi oraz stanami zapalnymi, niekontrolowaną cukrzycą, stopą końsko-szpotawą (wadą wrodzoną), a także u kobiet w ciąży.

Implanty łydek – przygotowanie do zabiegu

Przed operacją plastyczną należy wykonać następujące badania: morfologię, OB, wskaźniki krzepnięcia, pomiar glukozy, kreatyninę, badanie moczu i elektrolitów. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzana jest konsultacja na temat rodzaju i wielkości implantów. Chirurg mierzy łydki i uda, aby wybrać symetryczne implanty.

 

Przeładuj

Z okazji urodzin Party.pl Izabela Janachowska wybrała cztery najpiękniejsze suknie ostatnich czterech lat!

zobacz 01:53