kobieta z pięknymi łydkami
©Robert Przybysz/Fotolia

Implanty łydek – efekty operacji plastycznej

kobieta z pięknymi łydkami
©Robert Przybysz/Fotolia

Implanty łydek pozwalają skorygować rażące różnice w budowie nóg, na które nie pomagają ćwiczenia. Panie wybierają zwykle implanty wrzecionowate (korygują łydki na całej długości), panowie zaś decydują się na implanty anatomiczne (mniej smukłe). Implanty łydek zazwyczaj wykonane są z silikonu.

Implanty łydek – przebieg zabiegu

W zgięciu pod kolanem wykonuje się kilkumilimetrowe-kilkucentymetrowe nacięcia, przez które wprowadza się implanty. Implanty łydek można umieścić z przodu lub z tyłu po obu stronach nogi. Po zabiegu chirurg masuje łydki, nadając im preferowany kształt. Operacja plastyczna trwa około 2 godzin, przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym. Zazwyczaj pojawia się obrzęk i zasinienie, które samoistnie znikają po kilku tygodniach. Po około trzech miesiącach usuwa się szwy. Koszt wykonania zabiegu jest bardzo zróżnicowany – to kilka/kilkanaście tysięcy złotych (rozrzut cenowy wynika przede wszystkim z różnej renomy kliniki oraz lekarza wykonującego zabieg).

Implanty łydek – zalecenia po zabiegu

Przez trzy tygodnie od wykonania zabiegu należy unikać chodzenia, nogi trzymać w górze. Po wszczepieniu implantów łydek lekarz zaleca zwykle noszenie specjalnych opasek uciskowych. Do pracy można wrócić najwcześniej po dwóch tygodniach. Z powrotem do uprawiania sportu najlepiej poczekać kilka miesięcy. Są różne opinie na temat trwałości zabiegu – jedni twierdzą, że wystarczy jednorazowy zabieg, inni zaś są zdania, że skorygowania deformacji łydek nie wykonuje się raz na całe życie – dla utrzymania efektu konieczne jest powtórzenie zabiegu po około dwóch latach.

Implanty łydek – możliwe powikłania pozabiegowe

Po wszczepieniu implantów łydek mogą pojawić się powikłania: guzki i zgrubienia, krwawienie, stan zapalny, przesunięcia implantu, infekcja.  

Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05