ładna brunetka
Image by LifetimeStock.com

Od czego zależy cena korekty nosa?

ładna brunetka
Image by LifetimeStock.com

Cena korekty nosa jest uzależniona od tego, jak bardzo chcemy ingerować w jego kształt. Wyróżnia się plastykę części chrzęstnej i plastykę części kostnej.

Cena operacji plastycznej nosa

Plastyka części chrzęstnej nosa polega na kształtowaniu tkanek miękkich i chrząstki. W jej wyniku można skrócić nos, podnieść i zwęzić czubek. Ceny zaczynają się od 5 tysięcy złotych – im więcej pracy, tym drożej.

 

W wyniku ingerencji w część kostną można likwidować garby, asymetrie i krzywizny. Koszt operacji części kostnej nosa to około 7 tysięcy złotych, ale ostateczna cena również zależy od indywidualnego przypadku.

Osoby zainteresowane pełną korekcją nosa muszą przygotować się na wydatek rzędu 10 tysięcy złotych. Narodowy Fundusz Zdrowia może zrefundować operację, ale tylko korygującą przegrodę nosa, a więc w przypadku, gdy chodzi o względy zdrowotne, a nie estetyczne. Operacje korygujące wygląd nosa nie są refundowane.

Cena rekonwalescencji po operacji plastycznej nosa

Do naszych osobistych kosztów powinniśmy także doliczyć czas rekonwalescencji i dyskomfort przez kilka albo nawet kilkanaście tygodni. Wybierzmy dobrze klinikę, ponieważ korekta nosa po nieudanych zabiegach w innych ośrodkach to kolejny wydatek. A może jednak warto zaakceptować swoje niedoskonałości?

 

Przeładuj

"Kogel Mogel 4": To nowa postać zachwyci wszystkich najbardziej! "Rozbije bank"

zobacz 02:41