Mikrodermabrazja diamentowa
©Wojciech Serwach/Fotolia

Złuszczanie i nawilżanie skóry u kosmetyczki – mikrodermabrazja wodna

Mikrodermabrazja diamentowa
©Wojciech Serwach/Fotolia

Hydradermabrazja jest zabiegiem kosmetycznym, który działa dwufazowo: najpierw złuszcza, a następnie nawilża naskórek, aplikując w jego głębsze warstwy substancje aktywne. Mikrodermabrazja wodna nie jest inwazyjna – nie sprawia bólu i nie pozostawia blizn. Seria 6 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu odmładza skórę, zmniejsza zmarszczki i opóźnia powstawanie nowych.

Na czym polega hydradermabrazja?

Hydrodermabrazję wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, które wytwarza strumień mikrokropelek soli fizjologicznej. Kropelki te, stłoczone w głowicy pod dużym ciśnieniem, po uwolnieniu stykają się ze skórą przy prędkości ok. 200 m/s, dzięki czemu usuwają martwy naskórek. W drugiej fazie hydradermabrazji tą samą metodą aplikuje się na twarz nawilżające substancje aktywne, zawierające antyoksydanty, proteiny i naturalny kolagen. Skóra tuż po oczyszczeniu znacznie szybciej i skuteczniej wchłania serum.

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji wodnej

Zabieg hydradermabrazji bardzo dobrze sprawdza się na każdym rodzaju cery. Odświeża i oczyszcza cerę tłustą i nawadnia suchą, a przy tym dotlenia, odżywia i wyrównuje koloryt skóry. Regularne złuszczanie naskórka eliminuje zaskórniki i zapobiega powstawaniu niedoskonałości, natomiast wprowadzanie do tkanek substancji bogatych w kolagen wpływa na elastyczność skóry, dzięki czemu opóźnia pojawianie się zmarszczek i zmniejsza już istniejące.

Przeciwwskazania do hydrodermabrazji

Hydrodermabrazji nie można wykonywać na cerze zaatakowanej przez bakterie, wirusy, grzyby czy zmiany nowotworowe. Bezwzględnym przeciwwskazaniem są też wszelkie uszkodzenia naskórka – zarówno mechaniczne, jak i trądzikowe. Oprócz tego do do zabiegu dyskwalifikują znamiona barwnikowe na skórze i przewlekłe zapalenie zatok.

Hydrodermabrazja – ceny

Jednorazowy zabieg hydradermabrazji twarzy trwa ok. pół godziny i kosztuje mniej więcej 250 zł (razem z szyją i dekoltem – 550 zł). Widoczna i trwała poprawa stanu cery następuje po serii 6 cotygodniowych zabiegów (cena całej kuracji – ok. 1500 zł). Po takim cyklu, aby utrzymać stałe nawilżenie i elastyczność skóry, trzeba wykonywać hydradermabrazję raz w miesiącu.  


Przeładuj

Hotel Paradise. One zrobiły operacje plastyczne: Ania zoperowała nos, a Martyna powiększyła biust... To nie wszystko!

zobacz 01:44